муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение «Сабинский детский сад общеразвивающего вида №1 «Шатлык» п.г.т. Богатые Сабы Сабинского муниципального района Республики Татарстан»

Адрес: 422060, Республика Татарстан, Сабинский район, пгт. Богатые Сабы, ул. Школьная 39 А,
Телефон: 8 (84362) 2-32-43
E-Mail: DdShat.Sab@tatar.ru; saba1shatlik@yandex.ru
Короткое название: МБДОУ Сабинский детский сад №1 "Шатлык"
Руководитель: Зарипова Рушания Гилемхановна
Год основания учреждения: 1932
У нас учатся: воспитанники - 122
У нас учат: педагоги - 12

новости / яңалыклар

"Халкыбызның күңел бизәкләре"

Опубликовано: 27.02.2016

Бу яулыклар һәм калфаклар

Тамбур белән чигелгән.

Әллә инде өсләренә

Чын чәчәкләр сибелгән.

Балкып тора түбәтәйләр

Энҗе бөртекләр белән.

Алар монда килгән гуя

Чын әкият иленнән.

"Туган телем - татар теле" "Әбиемнең серле сандыгы" атналыгы барышында икенче кечкенәләр төркеме балалары тәрбияче Фатихова Гүзәл Хәмзевна белән татар халкының милли киемнәре, бизәнү әйберләре белән таныштырлар. Татар бизәкләре кулланып калфак, яулык, түбәтәй бизәргә өйрәнделәр.