муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение «Сабинский детский сад общеразвивающего вида №1 «Шатлык» п.г.т. Богатые Сабы Сабинского муниципального района Республики Татарстан»

Адрес: 422060, Республика Татарстан, Сабинский район, пгт. Богатые Сабы, ул. Школьная 39 А,
Телефон: 8 (84362) 2-32-43
E-Mail: DdShat.Sab@tatar.ru; saba1shatlik@yandex.ru
Короткое название: МБДОУ Сабинский детский сад №1 "Шатлык"
Руководитель: Зарипова Рушания Гилемхановна
Год основания учреждения: 1932
У нас учатся: воспитанники - 122
У нас учат: педагоги - 12

новости / яңалыклар

Әтием белән көчле мин!

Опубликовано: 21.02.2016

Бүген бакчабызда балалар һәм әтиләр арасындагы элемтәне ныгыту, балаларның хәрәкәт активлыкларын арттыру, әтиләр үрнәгендә сәламәт яшәү рәвешен формалаштыру, балалар бакчасы белән гаилә хезмәттәшлеген ныгыту максатыннан мәктәпкә әзерлек төркеме балалары тәрбияче Хөснулина Гүзәл Габдулхаевна, музыка җитәкчеләре Аухадиева Нурания Әюповна, Валиева Диләрә Ильдусовна белән берлектә "Кышкы уеннар" исеме астында ярыш үткәрделәр. Ярыш балаларның маршка атлап җырлаулары, шигьри юллар аша әтиләрне Ватанны саклаучылар көне уңаенан котлау белән башланды. Әтиләр һәм балалар ике командага бүленеп җитезлектә, өлгерлектә ярыштылар, бер-берсе өчен көч биреп, җан атып тордылар. Ярышлар җиңүчеләрне бүләкләү, бергә җыелып истәлекле фотога төшү белән тәмамланды.