• Рыбно-Слободский
  • Школы
  • МБОУ «Шеморбашская основная общеобразовательная школа» Рыбно-Слободского муниципального района РТ / Татарстан Республикасы Балык бистәсе муниципаль районы «Шомырбаш төп гомуми белем мәктәбе» муниципаль белем бирү бюджет учреждениесе.

МБОУ «Шеморбашская основная общеобразовательная школа» Рыбно-Слободского муниципального района Республики Татарстан/Татарстан Республикасы Балык бистәсе муниципаль районы «Шомырбаш төп гомуми белем мәктәбе» муниципаль белем бирү бюджет учреждениесе.

Адрес: 422667, Республика Татарстан, Рыбно-Слободский район, с. Шеморбаш, ул.Школьная, д.1
Телефон: +7(843)-612-04-16
E-Mail: ssmrb.rs@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Шеморбашская ООШ" Рыбно-Слободского муниципального района РТ
Руководитель: Прокопьева Светлана Давидовна
У нас учатся: Бездә укыйлар -11
У нас учат: Безне укыталар -10

Новости Шеморбашской ООШ

Таулар башлангыч мәктәбендә очрашу.

Опубликовано: 08.03.2014

7 нче март көнне дәресләргә һәм сыйныфтан тыш чараларга керү максаты белән, Шомырбаш төп гомуми белем  мәктәбеннән Таулар башлангыч мәктәбенә, уку һәм тәрбия эшләре буенча директор урынбасарлары Евстигнеева В.С. һәм Гордеев Ю.И. бардылар. Бу көнне Таулар башлангыч мәктәбендә дәресләр һәм сыйныфтан тыш чаралар тикшерелде. Иң башта дәресләргә керелде, соңыннан 8 нче март бәйрәменә карата бәйрәм булды. Бәйрәмгә шунда укучы балаларның әниләре килгән иде. Башлангыч сыйныф  укытучысы Елисеева М.Р. әниләр арасында командаларга бүлеп күңелле ярыш оештырды. Балалар да әниләренә булыштылар. Ахырда ике команда да бертигез баллар алды. Бәйрәм әниләргә дә, балаларга да бик ошады. Соңыннан түгәрәк өстәл артында әниләр белән уку һәм тәрбия темасына карата эшлекле сөйләшү булды.