МУ Отдел образования «Управления образования Исполнительного комитета муниципального образования города Казани по Вахитовскому и Приволжскому районам»

Адрес: 420101, г. Казань, ул. Бр.Касимовых, д. 6
Телефон: Приемная:(843) 223-23-73. Дошкольный отдел: (843) 223-22-10. Приемный день: ВТОРНИК с 14:00 до 18:00. Приемный день ПО ВОПРОСАМ ДЕТСКОГО САДА: ВТОРНИК с 14:00 до 18:00 на 1 этаже здания.
E-Mail: roopriv@yandex.ru

Новости РОО

Милли мәгариф буенча директор урынбасарлары, РМО җитәкчеләренең семинар-утырышы

Опубликовано: 06.12.2023

2023 нче елның 5 нче декабрендә 16 нчы татар-инглиз гимназиясендә Вахитов һәм Идел буе районнарының милли эшләр буенча директор урынбасарлары, район методик берләшмә җитәкчеләре өчен «2023-2024 нче уку елында БДИга әзерлек» темасына семинар-утырыш үтте.

Вахитов һәм Идел буе районнары буенча Казан шәһәре мәгариф идарәсе бүлеге җитәкчесе урынбасары Аббязова Лилия Ринат кызы  семинарны сәламләү сүзләре белән башлап җибәрде. Утырышта Татарстан Республикасы Фән һәм мәгариф министрлыгының милли мәгариф бүлеге башлыгы Халиков Илгиз Илдар улы, Казан федераль университетының гомуми тел белеме һәм тюркология кафедрасы доценты Мөгътәсимова Гөлназ Ринат кызы чыгыш ясадылар. 69 нчы мәктәпнең иҗади эшләүче туган (татар) тел укытучысы Борисова Римма Владимир кызы, 16 нчы татар-инглиз гимназиясенең  «Нур» балалар театр төркеме җитәкчесе Ибәтова Роза Нургад кызы үзләренең  эш тәҗрибәләре белән уртаклаштылар. Идел буе һәм Вахитов районнары мәгариф бүлегенең милли эшләр буенча методисты Самойлова Ләйлә Ахмадулла кызы утырышның модераторы иде. Семинар-утырыш файдалы һәм актуаль булды.