События\Вакыйгалар

«Татар малае, татар кызы».

Опубликовано: 02.03.2018

2 марта в нашей школе прошел конкурс «Татар малае, татар кызы». Мероприятие провела заместитель директора по УР по национальным вопросам Гизатуллина Г.К.

Ученики  демонстирировали свои таланты в ораторском мастерстве, знаниях традиций и культур татар, дефиле.

Жюри  учитывали  – знание родного языка, традиций и культуры в целом. Несмотря на то, что в любом конкурсе есть один-единственный победитель, ни кто из  участниц и участников  не остались без внимания. Каждый из них получил приз в определенной номинации.

Победитель конкурса «Татар малае – 2018» ученик 4 А класса Самигулов Расим, победительница «Татар кызы – 2018» ученица 4 Б класса Ураева Алия. Поздравляем!!!

Мәктәбебездә «Татар малае, татар кызы» бәйгесе узды. Бәйгене милли белем һәм тәрбия эшләре буенча директор урынбасары Гыйззәтуллина Г.К. оештырды.

Бәйге 6 өлештән торды.Һәммәсе дә тамашачы, жюри хөкеменә җиткерелде. Малайларның, кызларның берсеннән-берсе матур, зәвык белән тегелгән милли киемнәрдән чыгыш ясаулары, сәхнәдә үзләрен тыйнак  тотулары күңелгә аеруча якын булды. Иҗади биремнәрне үтәгәндә дә сынатмадылар. Кемдер үзенең матур тембрлы тавышы белән таң калдырды, икенчесе нәфис сүз осталыгындагы сөйләү аһәңлеге белән алдырды, кайберәүләр исә сәхнәдә оригиналь биюләре белән тамашачыны үзенә каратты.Укучылар бар да төрле номицияләрдә җиңүче булдылар.

“Татар малае – 2018” дип 4 нче А сыйныфы укучысы Сәмигулов Рәсим, «Татар кызы – 2018» дип 4 нче б сыйныфы укучысы Ураева Алия  җиңүчеләр дип табылдылар. Котлыйбыз!!!