• Нижнекамский
  • Школы

Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Средняя общеобразовательная школа №29» Нижнекамского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 423570, Республика Татарстан, Нижнекамский район, г. Нижнекамск, проспект Мира, д. 79
Телефон: +7(855)-530-90-81;+7(855)-530-90-87
E-Mail: school29n-kamsk@mail.ru
Короткое название: МБОУ "СОШ №29" НМР РТ
Руководитель: Габдуллахатов Ильдар Ансарович

Встреча с поэтессами/Шагыйрәләр белән очрашу

Опубликовано: 15.04.2021

Татар теле һәм әдәбияты атналыгы кысаларында, 15 нче апрель көнне 29 нчы мәктәптә «Кама таңнары» әдәби берләшмәсе язучысы, шагыйрә Анастасия Тимофеевна Усачева һәм әле генә «табадан төшкән» китап авторы Габбасова Рушания Хаммат кызы белән очрашу үткәрелде. «Тормышым баскычы», «Үткәннәргә йөрәк юл сала», «Бөрсет агышы» һәм башка китаплар авторы Анастасия Тимофеевна укучыларга  үз тормышыннан гыйбрәтле хәлләр турында сөйләде, Түбән Камабыз тарихы белән бәйле кызыклы вакыйгалар белән уртаклашты. Рушания Хамматовна шулай ук үзенең шигъри «тәлгәшләре» белән таныштырды. Очрашу бик җанлы һәм кызыклы үтте, барлык  катнашучылар да Анастасия Тимофеевнаның әсәрләрен генә түгел, үзен дә яратып калдылар.        Шундый эчтәлекле, җылы очрашу өчен шагыйрәләребезгә зур рәхмәтебезне җиткерәбез, аларга киләчәктә ныклы сәламәтлек, иҗади уңышлар теләп калабыз!

15 апреля на базе нашей школы состоялся праздник - встреча с известной нижнекамской поэтессой, членом объединения «Кама таңнары» Анастасией Тимофеевной Усачевой и руководителем музейного движения 29 школы, автором 3 книг Габбасовой Рушанией Хамматовной.

Автор интересных книг Анастасия Усачева - уроженка мамадышской земли. Ее жизненное кредо - воспитание подрастающей молодежи на основе народной педагогики, пробуждение интереса к его истории, культуре, традициям и обычаям, к духовным идеалам нашей многонациональной республике.

Встреча с поэтессами и общественными деятелями прошла в дружеской и теплой атмосфере, участники получили массу приятных впечатлений.