• Нижнекамский
  • Дополнительное образование

Адрес: 423571, Российская Федерация, Республика Татарстан, г. Нижнекамск, пр-т Мира, д. 45
Телефон: 8(8555)36-51-36 (приемная); 8(8555)47-36-32 (зам.директора по УМР); 8(8555)36-45-11 (бухгалтерия)
E-Mail: DShi.Nk@tatar.ru; diart_nk@mail.ru
Короткое название: МБУ ДО "ДШИ "Тамчылар" НМР РТ
Руководитель: Шамшудинова Гульфия Насиховна
Год основания учреждения: 2008

Новостной блок МБУ ДО "ДШИ "Тамчылар" НМР РТ

Успех и признание театральных коллективов "Хаят" и "Рухинур"

Опубликовано: 27.03.2023

Поздравляем театральный коллектив «Рухинур» (руководитель Зиннатуллина Сания Вакифовна) #структуранабазеАдымнар-Нижнекамск с достойной победой в lV муниципальном театральном фестивале «Театр без границ». По итогам фестиваля «Рухинур» стал обладателем Диплома лауреата III степени и был удостоен денежной премии в размере 50 000 рублей. Желаем юным театралам и их руководителю творческой энергии, вдохновения, незабываемых спектаклей и благодарных зрителей!

"Театр - безнең киләчәк көннәребез өчен файдалы вә өметле бер нәрсә"
                                      Г.  Тукай
 "Җәлил" яшь тамашачы театр комплексы ачылганнан бирле бу юнәлештәге  сәнгатьнең эше көннән -көн күзгә күренеп балкый башлады. Әле менә кичә генә  үткәрелгән театр фестивалендә дә 400 артык бала катнашты. Шулар арасында "Рухинур" театр төркеме дә үзенең дәрәҗәле урынын тапты. Ягъни "Театр без границ" дип исемләнгән муниципаль театр фестивалендә lll дәрәҗәле диплом лауреатына ия булды, әле алай гынамы соң, иң куанычлысы - яшь артисларыбызга 50 меңлек  премиягә сертификат тапшырылды.
Алдагы көннәрдә дә  "Рухинур" төркеменең җитәкчесе Зиннәтуллина Сания Вакыйфовнага һәм аның укучыларына  иҗади уңышлар, бетмәс-төкәнмәс куанычлар,  тамашачы күңеленә хуш килә торган спектакльләр куярга насыйп булсын!