• Нижнекамский
  • Дополнительное образование

Адрес: 423571, Российская Федерация, Республика Татарстан, г. Нижнекамск, пр-т Мира, д. 45
Телефон: 8(8555)36-51-36 (приемная); 8(8555)47-36-32 (зам.директора по УМР); 8(8555)36-45-11 (бухгалтерия)
E-Mail: DShi.Nk@tatar.ru; diart_nk@mail.ru
Короткое название: МБУ ДО "ДШИ "Тамчылар" НМР РТ
Руководитель: Шамшудинова Гульфия Насиховна
Год основания учреждения: 2008

Новостной блок МБУ ДО "ДШИ "Тамчылар" НМР РТ

Туфан Миңнуллин исемендәге Түбән Кама татар дәүләт драма театрына экскурсия

Опубликовано: 11.01.2021

10 нчы гыйнвар көнне "Театр сәнгате" бүлегендә белем алучы балалар укытучылары Зиннәтуллина Сания Вакыйф кызы белән берлектә Туфан Миңнуллин исемендәге Түбән Кама татар дәүләт драма театрында экскурсиядә булып кайттылар.  Күңелле hәм мавыктыргыч сәяхәт  Р.Вәлиевнең "Шомбай маҗаралары" исемле спектаклен караудан башланды. Тамаша бетү белән, укучылар игътибарына грим салу буенча кызыклы мастер-класс тәкъдим ителде. Шулай ук театр тарихы, танылган актерлар турында эчтәлекле әңгәмә оештырылды. Шәhәрдәшләребез, гомумән, җөмhүриятебез тамашачылары тарафыннан җылы кабул ителгән артистларыбыз белән якыннан танышу укучылар күңеленә хуш килде. Мәдәни чара балаларда кабатланмас тәэсирләр калдырды.