• Нижнекамский
  • Школы

Муниципальное бюджетное общеобразовательное учереждение "Гимназия №22" Нижнекамского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 423582, Республика Татарстан, Нижнекамский район, г. Нижнекамск, ул. Менделеева, д. 15А
Телефон: +7(855)-536-73-62;+7(855)-536-74-73
E-Mail: school22n-kamsk@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Гимназия №22" НМР РТ
Руководитель: Шумилова Екатерина Петровна
У нас учатся: 1058 учеников, из них иностранных граждан 3

Новости гимназии №22 г.Нижнекамска

Опубликовано: 19.09.2019

Укучыларның Республикабыз турында күзаллауны киңәйтү, туган якка, туган телгә карата хөрмәт, горурлык, мәхәббәт хисләре тәрбияләү максатыннан татар теле укытучысы Кәлимуллина Э.Ф. 19 нчы сентябрьдә 6Б сыйныфында “Туган җирдәй җир булмас, туган илдәй ил булмас” исемле дәрес үткәрде. Дәрестә балалар Татарстанның тарихы, гореф-гадәтләре, күренекле шәхесләре турында фикерләштеләр. Туган як, туган ил, туган туфрак! Ватан! Бу сүзләр һәр кешегә үз анасыдай якын, газиз! Безнең туган илебез – Татарстан. Ул– бай һәм зур республика. Халкыбызның зур байлыгы – мең елдан артык булган тарихы. Безгә үз тарихыбызны, телебезне, мәдәниятебезне сакларга, ныклап өйрәнергә кирәк, дигән нәтиҗәгә килделәр.