• г. Набережные Челны
  • Школы

МБОУ «Средняя общеобразовательная школа №19 с углубленным изучением отдельных предметов» г. Набережные Челны

Адрес: 423815, Республика Татарстан, г. Набережные Челны, Новый город, Шишкинский бульвар, д.9
Телефон: +7(855)-254-26-11
E-Mail: S19.Nc@tatar.ru, sch19_chelny@mail.ru
Короткое название: МБОУ "СОШ № 19"
Руководитель: Захарова Анастасия Андреевна
У нас учатся: 1478 учащихся, из них иностранных граждан 6

Халыкара туган тел көне

Опубликовано: 21.02.2023

Яр Чаллы шәһәрендә Халыкара туган тел көнен үткәрү матур традициягә әверелде, чарада балалар үз халкының мәдәнияте белән таң калдыра, җылы дуслык мөһиты белән чолгап ала, чөнки безнең шәһәр Татарстандагы иң күп милләтле шәһәр.

21 нче февраль көнне 19 нчы мәктәпнең актлар залында Халыкара туган тел көненә багышланган чара узды. Катнашучылар концерт номерлары белән чыгыш ясадылар, аларда төрле милләтләрнең  телләре матурлыгы яңгырады. Бәйрәмдә Яр Чаллы шәһәре Мәгариф идарәсе, 77 нче Гимназия, 49 нчы Кадет мәктәбе, 19 нчы урта мәктәп оештырган нәфис сүз осталары бәйгесе, плакатлар һәм стена газеталары бәйгесе, видеороликлар бәйгесе җиңүчеләре бүләкләнде. Чара «Бергә тату гаилә»дигән девиз астында узды.