Телефон: +7(855)-246-67-20;+7(855)-246-67-31
E-Mail: Ss69.Nc@tatar.ru, sch69_chelny@mail.ru
Короткое название: ГБОУ "Набережночелнинская школа №69"
Руководитель: Киямов Рузиль Равилевич

Новости / Яналыклар

«Тукайга чәчәкләр китерик»

Опубликовано: 26.04.2021

Согласно плану мероприятий в рамках Года родных языков и народного единства, 26.04.2021 года в сквере Тукая г. Набережные Челны было проведено торжественное мероприятие, посвященное 135-летию Габдуллы Тукая «Тукайга чәчәкләр китерик».

Учащиеся школ возложили цветы к памятнику Тукая. Звучали стихи поэта в исполнении ведущих мероприятия и учащихся. Получился поэтический марафон к юбилею поэта. Гостей праздника встретили аниматоры Набережночелнинского театра кукол в образе Шурале. Также гостей ждала интерактивная площадка, организованная сотрудниками Набережночелнинской картинной галереи.

Татарстан Республикасындагы Туган телләр һәм халыкара бердәмлеге елына багышланган тәрбия чаралары планы уңаеннан, 2021 нче елның 26 нчы апрелендә Яр Чаллы шәһәренең Тукай скверында Габдулла Тукайның тууына 135 ел тулуга багышланган «Тукайга чәчәкләр китерик» дип исемләнгән тантаналы чара үткәрелде.
Мәктәп укучылары Тукай һәйкәленә чәчәкләр салдылар. Чараның алып баручылары һәм мәктәп укучылары башкаруында шагыйрьнең шигырьләре яңгырады. Шагыйрьнең юбилеена багышланган шигъри марафон булды.
Бәйрәм кунакларын Чаллы курчак театры аниматорлары Шүрәле образында каршы алды. Шулай ук кунакларны Чаллы картиналар галереясе хезмәткәрләре оештырган интерактив мәйданчык та көтте.