Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение "Средняя общеобразовательная школа № 41"/ "41 нче урта гомуми белем бирү мәктәбе" муниципаль бюджет гомуми белем бирү учреждениесе

Адрес: 423838, Республика Татарстан, город Набережные Челны, улица имени Ильдара Маннанова, дом 11
Телефон: +7(855)-225-30-41;+7(855)-225-32-41
E-Mail: sch41_chelny@mail.ru
Короткое название: МБОУ " СОШ №41"
Руководитель: Закиров Шамиль Ракипович
Год основания учреждения: 2017

Литературный кружок "Белое перо"

Опубликовано: 19.10.2020

Мәктәбебездә 15 октябрь көнне “Ак каурый” әдәби түгәрәге җыентыгының презентациясе кичәсе булып узды. Берләшмәнең җитәкчесе - Вагыйзова Гөлия Наил кызы - 4 нче ел “Ак каурый” әдәби түгәрәген җитәкли. Эшләү дәверендә, төрле дәрәҗәдәге бәйгеләрдә катнашып, шактый зур уңышларга ирештеләр, иҗатлары белән бик күпләр таныш. Иҗатларын зурлап, мәктәбебезгә хөрмәтле кунаклар килде:
– “Ак каурый” әдәби түгәрәгенә җыентыкларын бүләк итүче олы йөрәкле шәхес - Татарстан язучылар берлеге әгъзасы, Шәйхи Маннур исемендәге әдәби бүләк иясе, “Идел –Урал” хәйрия фонды җитәкчесе Рәкит Аллабирде. Аңа олы рәхмәтебезне белдерәбез.
– Татарстан Язучылар берлеге әгъзасы, Яр Чаллы язучылар оешмасы җитәкчесе, Татарстанның атказанган мәдәният хезмәткәре, Татарстан Язучылар берлегенең Г. Исхакый А. Алиш исемендәге әдәби премияләр лауреаты, Факил Миннемөхәммәт улы Сафин;
– Яр Чаллы шәһәренең Мәгълүмати- методик үзәк методисты Рәшидә Фидаил кызы Хисаметдинова;
– Татарстан язучылар берлеге әгъзасы, Шәйхи Маннур, Фатих Хөсни, Һанс Кристиан Андерсен исемендәге әдәби бүләкләр иясе, шагыйрь, прозаик, Мамадыш районы “Хәтер” фонды җитәкчесе Рафаэль Газизов;
– Яр Чаллы шәһәренең 12 нче китапханә мөдире Әлфия Зөфәр кызы Аксуева.
Бик эчтәлекле, кызыклы, кирәкле очрашу булды. Иҗади уңышлар телибез!

15 октября в нашей школе была презентация детского литературного творчества “Белое перо” (руководитель- Вагизова Гулия Наилевна). Воспитанники в течении 4 лет участвовали в различных конкурсах, мероприятиях, многие знают об их творчестве. На этот замечательный праздник приехали уважаемые гости, которые подарили приятные эмоции нашим воспитанникам:
– Ракит Джаудатович Аллабирде, член союза писателей Республики Татарстан, учредитель благотворительного фонда “Идел-Урал”, прозаик, поэт, который оказал большую помощь в издании сборника детского литературного творчества “Белое перо” и подарил всем воспитанникам;
– Факил Миннумухаметович Сафин, член союза писателей Республики Татарстан, писатель, композитор, Заслуженный работник культуры Республики Татарстан, руководитель Набережночелнинского отделения Союза писателей;
– Рашида Фидаиловна Хисамдинова, мотодист Информационно- методического центра города Набережные Челны;
– Директор центральной библиотеки №12 грода Набережные Челны Аксуева Альфия Зуфаровна.
На праздничном мероприятии прозвучали стихи юных поэтов и писателей. Гости благодарили юных авторов за интересное литературное творчество и за любовь к родному языку!

Смотреть фото >>