Муниципальное автономное учреждение дополнительного образования города Набережные Челны «Детская театральная школа»

Адрес: 423823, Республика Татарстан, г. Набережные Челны, Школьный бульвар, д. 8 (Новый город, 18/08)
Телефон: +7(855)-238-37-29
E-Mail: dshtichelny@inbox.ru
Короткое название: МАУДО «ДТШ»
Руководитель: Архип Ольга Александровна

Новости ДТШ

Работы участников заочного конкурса II Открытого республиканского фестиваля-конкурса сценического мастерства "Если бы..."

Опубликовано: 01.04.2013

Муниципальное автономное образовательное учреждение дополнительного образования детей города Набережные Челны

Набережные Челны

преп.Ф.З.Ахметшина

кадере әнтнеңт беләчен тә кичәМаксат: әре аша укучыларга ә.

гатьлелек тә                        2.Аларны кешелекле, шәтүндәүхнәтүСәлеше: зур форматка кичәхнәр, чәр белән.Кичәе “ТәЭпиграф:ркемгә                        (татар халык әМузыка яң ачыла.Сә үрен сө1 алып баручы.мах нигъмән кадерле булган нәрбияле баладыр.Тәанга шатлык вә йө2 алып баручы.р баланыңче җтием һәр миңт әк итеп сөр, дигәрбияле бала була белә        Тән эшләрсәдәрбияне олыларныңреннәреннәнерлә        Һәрне дәр чараларны да зур вәпле кешеләт алып. Алар кебек булырга тырышырлар.

Җир”

т сүхмә1 алып баручы.дәзлә        Тәр.Аларга үФ.Яруллинныңзек.

рбияле бала мә иртәзе белеп әктәдә үйлә4 алып баручы.нүн тырышыр,күхет дип белер,яшь вакытта тәич тәфис сүре

м баласыныңзенеңчен тә туры киләр.

елдәрвакыт таяныч булыр,дуслары күр.

3 алып баручы.йлә артык кычкырмас,кыска һәр, һт сөс,кешенеңлдермә        Башкаларга сүзе генәп утырмас.Үн “сез” дип сөдәавап бирер.

з.”Телисезме?” В.Казыйханов сү1 алып баручы.зенеңт итә                                    “Тел белемнең баскычы.”

рбияле бала кешенең аңзләмән ана телең.        Туган җ                                    Һә                                    Туган җ                                    Җ4 алып баручы.дыңтмәньяда кү кү                                    Әс Тукай теле.

ткә-

2 алып баручы.НәзләЭ.Авзалова сүхмә1 алып баручы. әчен ни тиеш булса,кыз балалар ө2 алып баручы.ч агарганчы бергәтен дөртә        Теткә, туза бик тиз,

рә

мәБергәрхәк!