МБДОУ «Муслюмовский детский сад общеразвивающего вида «Кояшкай» Муслюмовского муниципального района РТ

Адрес: 423970, Республика Татарстан, Муслюмовский район, с. Муслюмово, ул. Пушкина дом 37
Телефон: 8 (85556) 2-53-45
E-Mail: DKoyash.Mus@tatar.ru
Короткое название: МБДОУ "Кояшкай"
Руководитель: Султанова Мелауша Азгаровна

Тәрбиячеләрнең педагогик киңәшмәсе үтте

Опубликовано: 29.01.2014

29 гыйнвар көнне балалар бакчасында тәрбиячеләрнең педагогик киңәшмәсе үтте.

Педагогик киңәшмәнең темасы: Укыту-тәрбия эшчәнлегендә заманча белем бирү технологияләрен куллану”.

Максаты: Балаларга ике дәүләт телен өйрәтүдә, балаларның сөйләмен камилләштерү, баету эшчәнлегендә заманча белем бирү технологияләрен, УМКларны кулланып эшләү.

Тәрбиячеләрнең профессиональ осталыкларын арттыру.

Көн тәртибе буенча тәрбиячеләр балаларны ике дәүләт теленә өйрәтү, проект эшчәнлеге буенча эш тәҗрибәләре белән уртаклаштылар.Өлкән тәрбияче Р.Г.Уразаева тәрбиячеләрне уртанчылар төркемендә “Балаларга ике дәүләт телен өйрәтү эшчәнлегендә заманча белем бирү технологияләрен, УМКларны куллану” темасына узган тематик тикшерү нәтиҗәләре белән таныштырды. Рус теле тәрбиячесе И.Х.Хисамиева балаларны рус теленә өйрәтүдә, балаларның сөйләмен камилләштерү, баету эшчәнлегендә заманча белем бирү технологияләрен,УМКларны кулланып эшләве турындагы тәҗрибәсе белән уртаклашты,

“Балаларны ике дәүләт теленә өйрәтү” буенча ата-аналар  арасында  уздырырган анкета нәтиҗәләре белән таныштырды.