Адрес: 420095, г. Казань, ул. Шамиля Усманова, д. 11
Телефон: +7(843)-554-25-14
E-Mail: g2.kzn@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Татарская гимназия №2 при КФУ"
Руководитель: Гайнуллин Рамиль Рашитович
У нас учатся: 893 ученика, 150 воспитанников
У нас учат: 66 учителей, 14 воспитателей

Новости гимназии №2

Сабантуй бәйрәме

Опубликовано: 28.06.2022

Бүген "Кече Сәләт"тә Сабантуй бәйрәме гөрләде. Күңелле җырлар үзеннән-үзе җәлеп итеп, бәйрәмдә катнашу теләге уятты балаларда. Алар төрле уеннарда көч сынашты, бүләкләр отты, көрәште, җырлар җырлады.

Шулай итеп, укучыларның җәйге ялга таралышыр вакыты җитте. Каникулларыгыз куркынычсыз үтсен! Сау-сәламәт булыгыз! Көч туплап, зур үсеп, тирән белем үзләштерергә һәм  яңа үрләр яуларга әзер булып килегез, кадерле балалар!