МБОУ «Верхнетакерменская основная общеобразовательная школа имени Габделхая Сабитова» Мензелинского муниципального района РТ

Адрес: 423708, Республика Татарстан, Мензелинский район, c. Верхний Такермен, ул. Школьная, д1Б. 423700, Республика Татарстан, г. Мензелинск, ул. Коммунистическая, д. 13
Телефон: +7(855)-552-54-38
E-Mail: 2809000003@tatar.mail.ru,vtak_school@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Верхнетакерменская ООШ имени Г. Сабитова"
Руководитель: Гараева Флюра Ярулловна
У нас учатся: 51 ученик

Новости школы.

Украинадагы махсус хәрби операциядә катнашучы егетләребез кыска вакытлы ялга кайттылар. Бүген шундыйларның берсен Насертдинов Илнур Фәнәвис улын Югары Тәкермән авыл җирлеге башлыгы Алия Әзһәм кызы каршы алды һәм мәктәп укучылары белән очрашуга алып килде. Алар арасында җанлы әңгәмә оештырылды. Илнур абыйлары укучыларга үзенең балачагы, мәктәп еллары, яшьлеге турында сөйләде. Укучылар үз чиратларында абыйларына үзләрен кызыксындырган сорауларны бирделәр,концерт номеры белән чыгыш ясадылар. Очрашу Югары Тәкермән авыл җирлеге бинасында дәвам итте. Биредә Илнур Фәнәвис улы һм аның гаиләсен тәмле бәлеш,кайнар чәй белән сыйладылар,түгәрәк өстәл артында җанлы сөйләшү оештырдылар. Авыл халкы килгән кунакны күчтәнәчсез җибәрми. Авыл җирлеге башлыгы Алия Әзһәм кызы кунакны авылыбыз уңганнары пешергән тәмле чәкчәк һәм күчтәнәчләре белән озатты. Илнур исә авыл халкына,район җитәкчеләренә һәрдаим гаиләсе белән элемтәдә торып, ярдәм итеп торганнары өчен рәхмәтен җиткерде. Илнурга исән- сау туган якларына әйләнеп кайтуын,балаларын тигез ,тыныч тормышта үстерүләрен теләп калабыз. Участники специальной военной операции на Украине вернулись в краткосрочный отпуск. Сегодня Насертдинова Ильнура Фанависовича встретила глава Верхнетакерменского сельского поселения Алия Азгамовна и привела на встречу с учащимися школы. Между ними состоялась живая беседа. Ильнур рассказал школьникам о своем детстве, школьных годах, юности. Ученики в свою очередь задали интересующие их вопросы ,выступили с концертным номером. Встреча продолжилась в здании Верхнетакерменского сельского поселения. Здесь Ильнура Фанависовича и его семью угостили вкусными пирогами,горячим чаем,за круглым столом состоялся оживленный разговор. Глава сельского поселения Алия Азгамовна сопровождала гостя вкусным чак-чаком и гостинцами, приготовленными нашими сельскими умельцами. Ильнур поблагодарил сельчан,руководство района за постоянную связь с семьей и поддержку.

Опубликовано: 06.05.2023