• МБОУ «Средняя общеобразовательная школа №2» г. Мензелинска РТ "Школа-центр компетенции в электронном образовании"/Минзәлә шәһәренең "2 нче урта гомуми белем бирү мәктәбе" муниципаль бюджет гомуми белем бирү учреждениесе

Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Средняя общеобразовательная школа №2 г. Мензелинска»/Минзәлә шәһәренең "2 нче урта гомуми белем бирү мәктәбе" муниципаль бюджет гомуми белем бирү учреждениесе

Адрес: 423700, Республика Татарстан, Мензелинский район, г. Мензелинск, ул. Академика Шамова, д. 48/423700, Татарстан Республикасы, Минзәлә районы, Минзәлә шәһәре, Академик Шамов ур., 48
Телефон: +7(855)-553-24-40;+7(855)-553-22-45
E-Mail: S2.Mnz@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "СОШ №2" г. Мензелинска РТ
Руководитель: Габдуллин Наиль Сайманович
У нас учатся: 549 учащихся/549 укучы
У нас учат: 41 учитель/41 укытучы

Школьные вести

"Әдәби викторина"/"Литературная викторина"

Опубликовано: 14.02.2023

Бүген, ягъни 14 нче февраль көнне, 8 нче сыйныф укучылары Габдрахманова Альбина һәм Рәхмәтуллина Азалия татар теле һәм әдәбияты укытучысы Шәмсетдинова Ландыш Ринат кызы җитәкчелегендә татар халкының бөек улы, герой-шагыйрь Муса Җәлилгә 117 ел тулуга багышланган Татарстан Республикасы Төньяк-көнчыгыш төбәге урта гомуми белем бирү мәктәпләре укытучылары һәм 7-9 нчы сыйныф укучылары арасында уздырылган "Әдәби викторина" бәйгесендә катнаштылар. Бәйгедә барлыгы 6 команда көч сынашты. Безнең "Таң йолдызлары" командасы 1 нче дәрәҗә диплом белән бүләкләнде.

Сегодня, 14 февраля, ученики 8 класса Габдрахманова Альбина и Рахматуллина Азалия под руководством учителя татарского языка и литературы Шамсутдиновой Ландыш Ринатовны приняли участие в "Литературной викторине" среди учителей средних общеобразовательных школ и учащихся 7-9 классов северо-восточного региона Республики Татарстан, посвященной 117-летию со дня рождения великого сына татарского народа, поэта-героя Мусы Джалиля. Всего в турнире приняло участие 6 команд. Наша команда “Утренние звезды" награждена Дипломом 1-й степени.