Государственное бюджетное общеобразовательное учреждение «Мамадышская школа-интернат для детей с ограниченными возможностями здоровья» / «Сәламәтлек мөмкинлекләре чикләнгән балалар өчен Мамадыш мәктәп-интернаты» дәүләт бюджет гомуми белем учреждениесе.

Адрес: 422190, Республика Татарстан, Мамадышский район, г. Мамадыш, ул. Гагарина, д. 12
Телефон: +7(855)-633-11-93;+7(855)-633-18-13
E-Mail: mamad-khi@mail.ru
Короткое название: ГБОУ "Мамадышская школа-интернат"
Руководитель: Галимханов Тагир Ахмадуллович

Яулык җыю

Опубликовано: 24.05.2017

Мәктәптә бүләк җыялар,
Сыгыла колга башы.
Кайчакта такмак әйтешеп
Алалар кара-каршы.

Милләтебезнең борынгы, күңелле җыеннары, күркәм йолалары бик күп. Җаныбызга дәрт-дәрман, илһам өстәгәне – Сабантуй. Сабантуй – ул хезмәт, дуслык бәйрәме. Һәркемнең көтеп алган изге бәйрәме. Сабантуе һәр ел саен язгы чәчүләр тәмамлангач үткәрелә. Сука бәйрәме, игенчеләрнең хезмәт бәйрәме ул – Сабантуй! Ә без үзебезнең Сабантуебызны уку тәмамлангач, уку йомгаклары ясап үткәрәбез, 16 ел буе бу традицияне саклап, башкарып киләбез. Бәйрәмгә алдан ук хәзерлек эшләре алып барыла, бүләкләр җыю оештырыла. Менә ике көн дәвамында укытучылар, тәрбиячеләр һәм барлык мәктәп хезмәткәрләре Сабантуйга үзләренең бүләкләрен тапшырдылар. Бүләк җыю такмак әйтешү, җыр-биюләр белән үрелеп барды. Барыгызны да Сабантуй бәйрәменә чакырабыз. Якынлашып килүче бәйрәм  белән   котлыйбыз. Алдагы көннәрегез дә бүгенге кебек ямьле, күңелле булсын! Күгебез һәрвакыт аяз, өстәлләребездә ризыклар мул булсын. Дүртле һәм бишле билгеләренә генә укыгыз.