С более подробной информацией можно ознакомится на сайте: info.edu.tatar.ru.

• Мамадышский
  • Школы
  • МБОУ "Центр образования Лицей №2 им.ак. К.А. Валиева г. Мамадыш" Мамадышского муниципального района РТ/ТР Мамадыш муниципаль районы МБГТУ «Мамадыш шәһәре ак.К.Ә. Валиев ис. 2 нче номерлы лицей мәгариф үзәге»

Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Центр образования Лицей № 2 имени академика К.А. Валиева города Мамадыш» Мамадышского муниципального района Республики Татарстан / Татарстан Республикасы Мамадыш муниципаль районы муниципаль бюджет гомуми белем учреждениесе «Мамадыш шәһәре академик К.Ә. Валиев исемендәге 2 нче номерлы лицей мәгариф үзәге»

Адрес: 1 здание - 422190, Республика Татарстан, г. Мамадыш, пер. Текстильный, д. 5,. 2 здание - 422190, Республика Татарстан, г. Мамадыш, ул. Ленина, д. 136
Телефон: 1 здание: +7(855)-633-20-31 приемная;+7(855)-633-27-65, 2 здание: +7(855)-634-03-70
Короткое название: МБОУ "Лицей № 2 им. ак. К.А. Валиева г. Мамадыш"

Все новости лицея

Опубликовано: 15.02.2022

Бүген герой  - шагыйрь Муса Җәлилнең туган көне уңаеннан лицейда  төрле чаралар узды. Укучылар “Халык хәтере” сайтыннан шагыйрьнең сугышчан юлы белән таныштылар. Шагыйрь турында язылган истәлекләр укылды. Муса Җәлил иҗатына багышланган газета чыгарылды. Җәлилнең үлемсез шигырьләре яңгырады. Китапханәдә Венера Сәләхова – Думаева тәрҗемәләре тыңлаучыларга рус телендә  яңгырады.