• Лениногорский
  • Школы
  • МБОУ «Сугушлинская начальная общеобразовательная школа-детский сад» Лениногорского муниципального района РТ (Татарстан Республикасы Лениногорск муниципаль районы «Сугышлы төп гомуми белем бирү мәктәбе” гомумбелем бирү муниципаль бюджет учреждениесе.)

Адрес: 423281, Республика Татарстан, Лениногорский район, с. Сугушла, ул. Халиуллина, д. 3
Телефон: +7(855)-953-81-17
E-Mail: sch478@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Сугушлинская НОШДС"
Руководитель: Хабибуллина Лилия Талгатовна
Год основания учреждения: 1918
У нас учатся: 3 ученика и 10 воспитанников детского сада
У нас учат: 3 учителя и 1 воспитатель

Новости Сугушлинской ООШ

С 20 мая по 26 июня 2014 г. стартовала республиканская антинаркотическая акция «Жизнь без наркотиков», приуроченная к 26 июня - Международному дню борьбы со злоупотреблением наркотическими средствами и их незаконным оборотом. Мәктәпләрдә 20 нче майдан 26 июньгә кадәр "Наркотикларсыз тормыш” акциясе үтәчәк. Акциянең максаты булып, укучыларда психоактив матдәләр куллану һәм таратуны кисәтү, аңа карата тискәре караш тәрбияләү, наркотикларга бәйлелек барлыкка килүне кисәтү, үз-үзеңне тота белү, үз тәртибеңне үзең көйләү, сәламәт тормыш рәвеше алып бару күнекмәләрен үстерү; гаилә һәм әйләнә-тирә мохит тәрбиясе тирәлегендә яшүсмернең шәхесара мөнәсәбәтләрен җайга салуда ярдәм итү тора. 26 июнь – Халыкара наркотиклар һәм аларның законсыз әйләнешенә каршы көрәш көне буларак билгеләп үтелә. Акция алдыннан мәктәптә укытучылар катнашында утырыш булып узды. Биредә "Наркотикларсыз тормыш” айлыгын үткәрү планы каралды һәм расланды, укытучыларга әлеге айлык кысаларында үткәреләчәк чаралар турында хәбәр ителде, аларның планнары белән танышылды. Шулай ук тәрбия сәгатьләре үткәрү өчен темалар тәкъдим ителде.

Опубликовано: 20.05.2014