• Лениногорский
  • Школы
  • МБОУ «Сугушлинская начальная общеобразовательная школа-детский сад» Лениногорского муниципального района РТ (Татарстан Республикасы Лениногорск муниципаль районы «Сугышлы төп гомуми белем бирү мәктәбе” гомумбелем бирү муниципаль бюджет учреждениесе.)

Адрес: 423281, Республика Татарстан, Лениногорский район, с. Сугушла, ул. Халиуллина, д. 3
Телефон: +7(855)-953-81-17
E-Mail: sch478@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Сугушлинская НОШДС"
Руководитель: Хабибуллина Лилия Талгатовна
Год основания учреждения: 1918
У нас учатся: 3 ученика и 10 воспитанников детского сада
У нас учат: 3 учителя и 1 воспитатель

Новости Сугушлинской ООШ

Итоги конкурса "Парад ШМО -начальных классов"

Опубликовано: 03.04.2014

Сугышлы мәктәбенең башлангыч сыйныф укытучыларының берләшмәсендә 5 укытучы. Барабыз да I категорияле квалификацияле укытучылар. Берләшмәнең методик темасы "Укытуның сыйфатын арттыру, укучыларга экологик белем бирү максатыннан, башлангыч сыйныфларда белем бирүнең традицион формасын камиләштереп, яңа метод һәм технологияләр куллану". Бу тема буенча 6 ел эшлибез һәм безнең нәтиҗәләребез дә бар. 31 март көнне район күләмендә "Лучшее методическое объединение учителей начальных классов -2014" дип аталган конкурс үтте.Безнең берләшмәнең эшен жюри уңай бәяләгән. Авыл мәктәпләре арасында III урын алдык. Бу безнең өчен зур шатлык. Мин, Фәсхетдинова Фәридә Фәритовна, берләшмә җитәкчесе буларак, укытучыларым Беляева Э.М., Кашапова Г.С., Гильмутдинова Л.С., Зарипова Р.Р. ларга зур рәхмәтемне белдерәм, чөнки нинди генә эшкә алынмыйк, аны бергәләп башкарып чыгабыз.