• Лениногорский
  • Школы
  • МБОУ «Сугушлинская начальная общеобразовательная школа-детский сад» Лениногорского муниципального района РТ (Татарстан Республикасы Лениногорск муниципаль районы «Сугышлы төп гомуми белем бирү мәктәбе” гомумбелем бирү муниципаль бюджет учреждениесе.)

Адрес: 423281, Республика Татарстан, Лениногорский район, с. Сугушла, ул. Халиуллина, д. 3
Телефон: +7(855)-953-81-17
E-Mail: sch478@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Сугушлинская НОШДС"
Руководитель: Хабибуллина Лилия Талгатовна
Год основания учреждения: 1918
У нас учатся: 3 ученика и 10 воспитанников детского сада
У нас учат: 3 учителя и 1 воспитатель

Новости Сугушлинской ООШ

Газинур Гафиятуллинның батырлыгын искә алу көне

Опубликовано: 14.01.2014

14 январь КӨННЕ Сугышлы мәктәбендә авылдашыбыз Советлар Союзы Герое Газинур Гафиятуллинның  батырлыгына 70 ел тулуга багышланган чаралар үткәрелде:

1.   Иртән һәр класста  “Газинурның батырлыгы белән горурланабыз” дигән темага батырлык дәресләре үткәрелде. Укучылар “Газинур турында баллада”, “Песня о Газинуре” җырларын өйрәнделәр.

2.   Мәктәпнең “Батырлык һәм дан” музеенда укучылар өчен экскурсияләр үткәрелде. Музей җитәкчесе Тахавова С.А. һәм тарих укытучысы Тахавов Р.М. укучыларга Газинур тормышыннан кызыклы фактлар белән таныштырдылар. Ахметова Ф.А.  Газинур Гафиятуллинның батырлыгын мәңгеләштерүдә зур өлеш керткән эзтабар- Л.Н.Плешивин турындагы хатирәләре белән уртаклашты.

3.   Классларда “Безнең геройлар” дигән темага викторина үткәрелде.

4.   “Хәрби-патриотик айлык” ка старт бирелеп районыбыз геройларын өйрәнүгә багышланган чаралар план нигезендә үткәреләчәк.

/upload/images/files/SDC13258 (2).JPG

/upload/images/files/SDC13262.JPG