• Лениногорский
  • Школы
  • МБОУ «Сугушлинская начальная общеобразовательная школа-детский сад» Лениногорского муниципального района РТ (Татарстан Республикасы Лениногорск муниципаль районы «Сугышлы төп гомуми белем бирү мәктәбе” гомумбелем бирү муниципаль бюджет учреждениесе.)

Адрес: 423281, Республика Татарстан, Лениногорский район, с. Сугушла, ул. Халиуллина, д. 3
Телефон: +7(855)-953-81-17
E-Mail: sch478@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Сугушлинская НОШДС"
Руководитель: Хабибуллина Лилия Талгатовна
Год основания учреждения: 1918
У нас учатся: 3 ученика и 10 воспитанников детского сада
У нас учат: 3 учителя и 1 воспитатель

Новости Сугушлинской ООШ

Котлыйбыз!

Опубликовано: 05.09.2013

Сиринә Әскәр кызы Сугышлы гомуми төп белем мәктәбендә укыту-тәрбия эшләре буенча директор урынбасары, татар теле һәм әдәбияты укытучысы булып эшли. Аның укучылары фәне буенча муниципаль һәм региональ олимпиадаларда, конкурсларда актив катнашалар һәм призлы урыннар алалар.

2013 елның сентябрь аенда Тахавова Сиринә Әскәр кызы, Татарстан Республикасы Лениногорск муниципаль районы "Сугышлы гомуми төп белем мәктәбе" муниципаль бюджет гомуми белем бирү учрежджениесенең татар теле һәм әдәбияты укытучысы, яшь буынны укыту һәм тәрбияләүдә ирешкән уңышлары, күпьеллык намуслы хезмәте өчен Татарстан Республикасының Мәгариф һәм фән министрлыгынын Мактау грамотасы белән бүләкләнде.

Сугышлы мәктәбе укытучылары һәм укучылары Сиринә Әскәровнаны чын күңелдән Мактау грамотасы алуы белән котлыйбыз һәм ныклы сәламәтлек, эшендә иҗат уңышлары телибез!!!