МБОУ «Средняя общеобразовательная школа №8 г.Лениногорска» муниципального образования" Лениногорский муниципальный район" РТ

Адрес: 423250 Республика Татарстан, Лениногорский район, г. Лениногорск, пр. Шашина, д.55
Телефон: +7(855)-955-19-59
E-Mail: rami8@yandex.ru, S8.Len@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "СОШ №8"
Руководитель: Сергеева Елена Николаевна
Год основания учреждения: 1958
У нас учатся: 871 учащихся, из них иностранных граждан -2

Тукай – безнең йөрәкләрдә.

Опубликовано: 24.04.2020

Без,татарлар,һәр яз саен аның туган көнен билгеләп узабыз.26 нчы апрель көнне татар дөньясында Тукаебызга багышланган төрле чаралар уздырыла.Әлбәттә,безнең мәктәпнең татар теле һәм әдәбияты укытучылары,аларның укучылары да моннан читтә калмады.Шундый зур бәйрәм булганда,бөтен Планетаны биләп алган “Коронавирус” дигән афәт безнең өчен киртә була аламы соң?!Техника алга киткән хәзерге заманда,һәр сыйныфта онлайн Тукай дәресләре булып узды,иҗади бәйгеләр үткәрелде.Анда яшь каләм тибрәтүчеләр бил алышты.Габдулла Тукай иҗатына гашыйк нәфис сүз осталары да ярышты.Әлбәттә,һәркем җиңүче иде бу көнне.Димәк,дуслык,бердәмлек җиңде.

Үткәрелгән чаралар,мөселман дөньясы өчен изге булган Рамазан аенда,Тукаебыз рухына дога булып барып ирешсен,Амин!

Тукай безне телле итте.Милләтне милләт итүче әлеге җәүһәрне түкми-чәчми киләчәк буыннарга тапшыру – безнең изге бурычыбыз.