Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Средняя общеобразовательная школа №2» муниципального образования "Лениногорский муниципальный район" Республики Татарстан

Адрес: 423252, Республика Татарстан, Лениногорский район, г. Лениногорск, ул. Морякова, д. 4
Телефон: +7(855)-955-04-95;+7(855)-955-03-87
E-Mail: lens2@mail.ru; S2.Len@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Средняя общеобразовательная школа №2" МО "ЛМР" РТ
Руководитель: Платонова Ольга Константиновна
Год основания учреждения: 1950
У нас учатся: 890учащихся

Открытые уроки

Опубликовано: 26.11.2010

24 нче ноябрь көнне мәктәбебездә татар теле һәм әдәбияты укытучыларының тәҗрибә уртаклашу семинары узды. Семинарга шәһәребезнең татар теле һәм әдәбияты укытучылары, информацион методик үзәкнең әйдәп баручы белгече Алия Илгиз кызы Вильданова, танылган якташ шагыйребез Таһир Шәмсуаров, язучы Җәмит Рәхимовның тормыш иптәше, ветеран укытучы, җәмәгать эшлеклесе Галия апа Рәхимовалар чакырылган иде.  Әлеге чара  кысаларында дүрт ачык дәрес күрсәтелде. Семинар татар теле һәм әдәбияты укытучылары Энҗе Гаян кызы Хәсәнова һәм Осипова Людмила Ивановна әзерләгән“Укытучы – белем, моң язың, кеше иткән олы остазың” дип аталган очрашу белән тәмамланды.

Фотографии с открытых уроков http://edu.tatar.ru/lgorsk/page1256.htm/page92445.htm