Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Средняя общеобразовательная школа №2» муниципального образования "Лениногорский муниципальный район" Республики Татарстан

Адрес: 423252, Республика Татарстан, Лениногорский район, г. Лениногорск, ул. Морякова, д. 4
Телефон: +7(855)-955-04-95;+7(855)-955-03-87
E-Mail: lens2@mail.ru; S2.Len@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Средняя общеобразовательная школа №2" МО "ЛМР" РТ
Руководитель: Платонова Ольга Константиновна
Год основания учреждения: 1950
У нас учатся: 890учащихся

XIX международный литературный марафон

Опубликовано: 22.04.2022

Завершился XIX международный литературный марафон, проводимый НКО "Фонд развития Татнета" и ОО «Союз писателей РТ» (ӘДӘБИ МАРАФОН).  «Проект “Әдәби марафон“ реализуется ежеквартально и нацелен на развитие полезной привычки к чтению книг на татарском языке. В течение 21 дня (с 01.04 по 21.04. 2022) участники марафона, учителя нашей школы Хаертдинова Х.Г., Хасанова Э.Г., Гилязева Ф.Х., Осипова Л.И.  читали книги на татарском языке и размещали самые интересные отрывки в своих аккаунтах в социальных сетях с хэштегом #әдәбимарафон.

XIX Дөньякүләм «Әдәби марафон» (#әдәбимарафон) тәмамланды!

«Әдәби марафон» (#әдәбимарафон) дөньякүләм әдәби үзүсеш проекты 2017 елның сентябрь аеннан башлап квартал саен үткәрелә. Проектның төп максаты: кешеләрдә яхшы гадәт – татарча әдәби әсәрләр, китап/журналлар уку гадәтен формалаштыру аша татар шәхесен камилләштерү. Проект барышында марафонда катнашучылар вакытны дөрес файдаланырга, үзара яхшы мөгаләмәдә булырга һәм ярдәмләшергә өйрәнәләр, яңа дуслар табалар, татар интернетын файдалы мәгълүмат – татар китапларыннан кызыклы һәм файдалы өзекләр белән баеталар һәм, рухларын һәм белемнәрен ныгытып, төрле өлкәләрдә уңышларга ирешә башлыйлар. Безнең мәктәптән дә әлеге проектта даими катнашучы укытучылар бар.  Мәктәп администрациясе  Хаертдинова Х.Г., Хәсәнова Э.Г., Гыйләҗева Ф.Х., Осипова Л.И.ны  уңышлы рәвештә финалга җитүләре белән котлый.