Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Средняя общеобразовательная школа №2» муниципального образования "Лениногорский муниципальный район" Республики Татарстан

Адрес: 423252, Республика Татарстан, Лениногорский район, г. Лениногорск, ул. Морякова, д. 4
Телефон: +7(855)-955-04-95;+7(855)-955-03-87
E-Mail: lens2@mail.ru; S2.Len@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Средняя общеобразовательная школа №2" МО "ЛМР" РТ
Руководитель: Платонова Ольга Константиновна
Год основания учреждения: 1950
У нас учатся: 890учащихся

Муса Җәлил

Опубликовано: 16.02.2022

Муса Җәлил... Бу исем һәркемгә яхшы таныш. Шагыйрь, көрәшче, Бөек Ватан сугышы герое. Аның исемен без тирән ихтирам белән искә алабыз, үлемсез батырлыгы алдында баш иябез. Бүген, ягъни 15 нче февраль көнне, татар шагыйре Муса Җәлилнең тууына 116 ел тулуга багышланган акция кысаларында мәктәбебезнең 1б,1в, 2г, 3а, 3б, 3в, 3г,6в, 7а,7б,7в, 8а, 8б, 10а, 10б классларында сыйныф сәгатьләре үтте. Китапханәдә “Безнең хәтерне еллар оныттыра алмас” исемле күргәзмә оештырылды. Күргәзмәгә Муса Җәлилнең үзен һәм үз чорын чагылдырып төрле жанрларда иҗат иткән әсәрләре куелды. Укучылар Муса Җәлинең иҗаты белән таныштылар, шигырьләрен укыдылар, видеофильм карадылар һәм әдәби викторинада катнаштылар.