Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Средняя общеобразовательная школа №2» муниципального образования "Лениногорский муниципальный район" Республики Татарстан

Адрес: 423252, Республика Татарстан, Лениногорский район, г. Лениногорск, ул. Морякова, д. 4
Телефон: +7(855)-955-04-95;+7(855)-955-03-87
E-Mail: lens2@mail.ru; S2.Len@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Средняя общеобразовательная школа №2" МО "ЛМР" РТ
Руководитель: Платонова Ольга Константиновна
Год основания учреждения: 1950
У нас учатся: 890учащихся

Новости школы

21нче февральдән 10нчы апрельгә кадәр мәктәбебез татар теле һәм әдәбияты укытучысы Гыйләҗева Фирая Хәниф кызы җитәкчелегендә республика күләмендә уздырылучы“ Мин татарча сөйләшәм ” акциясендә катнаша.

Опубликовано: 21.03.2011

21нче февральдән 10нчы апрельгә кадәр  мәктәбебез татар теле һәм әдәбияты укытучысы Гыйләҗева Фирая Хәниф кызы җитәкчелегендә  республика күләмендә уздырылучы“ Мин татарча сөйләшәм ” акциясендә катнаша.

Акциягә төрле милләттәге һәм яшьтәге кешеләр җәлеп ителде. Алар акциянең төрле этапларында үткәрелгән чараларда актив катнашты. “Мин татарча сөйләшәм” акциясенең  йомгаклау этабында мәктәп укучылары арасында үткәрелгән әңгәмәләрдән күренгәнчә, рус һәм татар төркемнәрендә укучыларга  акциядә катнашу бик ошаган.

Әгәр бу акциягә күпләрне тарта алганбыз икән, без татарча сөйләшүне гамәлгә кертүне тормышка ашыруда күпмедер  өлеш керттек дип уйлыйбыз. Алга таба да бу бәйге-акция дәвам итәр дигән теләктә калабыз, оештыручыларга зур рәхмәтебезне белдерәбез.