• Лениногорский
  • Школы

Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Федотовская основная общеобразовательная школа» муниципального образования "Лениногорский муниципальный район" Республики Татарстан

Адрес: 423295, Республика Татарстан, Лениногорский район, село Федотовка, ул. Советская, д. 7
Телефон: +7(855)-953-28-15
E-Mail: fedotovka87@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Федотовская основная общеобразовательная школа" МО ЛМР РТ
Руководитель: Кириллова Валентина Семеновна

Новости Федотовской школы

Котлау

Опубликовано: 01.09.2014

Гомерләрен мөгаллимлек хезмәтенә багышлаган Григорьева Халисә Хаҗип кызына (44 ел), Ильина Елизавета Иван кызына (42 ел), Ильина Люция Владимир кызына (педагогик эшчәнлеген башлаганга 50 ел), Карпова Наталья Владимир кызына (28 ел) ихлас рәхмәтебезне белдерәбез! Сезгә озын гомер, ныклы сәламәтлек һәм ак бәхетләр телибез.

Нигә мин сайладым укытучы эшен?

Сынарга үземдә сабырлык көчен!

Нигә мин сайладым укытучы эшен?

Исән – сау үссен дип һәр сабый кешем!

Нигә мин сайладым укытучы эшен?

Һәр бала күрсен дип хезмәт җимешен!

Нигә мин сайладым укытучы эшен?

Күрмәсен дип беркем ана рәнҗешен!

Нигә мин сайладым укытучы эшен?

Гыйлем наданның ексын дип бишен!

Нигә мин сайладым укытучы эшен?

Намуслы явыздан булсын дип өстен!

Мин нигә сайладым укытучы эшен?

Булмасын дип көнче, көндәшем!

Нигә мин сайладым укытучы эшен?

Киңәшкә керсен дип миңа бар күршем!

Нигә мин сайладым укытучы эшен?

Һәрбер җирдә хаклык җиңсен өчен!

Нигә мин сайладым укытучы эшен?

Яшәргә, эшләргә, яшьнәтеп яшен!

Сорыйм олыгая барган саен

“Бир тагын ходай, сабырлык көчен!”