• Лениногорский
  • Школы

Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Федотовская основная общеобразовательная школа» муниципального образования "Лениногорский муниципальный район" Республики Татарстан

Адрес: 423295, Республика Татарстан, Лениногорский район, село Федотовка, ул. Советская, д. 7
Телефон: +7(855)-953-28-15
E-Mail: fedotovka87@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Федотовская основная общеобразовательная школа" МО ЛМР РТ
Руководитель: Кириллова Валентина Семеновна

Новости Федотовской школы

Хәрби – интернационалистлар белән очрашу. Әфганстан – йөрәк ярасы

Опубликовано: 19.02.2019

Бүген мәктәбебездә Әфганстан җиреннән Совет гаскәрләренең чыгарылуына 30 ел булу уңаеннан хәрби – интернационалистлар белән очрашу узды. Әфганстан җирендә үзләренең хәрби бурычларын үтәгән егетләребез укучыларны үз Ватаннарының лаеклы ул һәм кызлары булырга өндәделәр, матур киңәшләрен бирделәр. Тырышып укыган, спорт белән дус булган, өлкәннәрне хөрмәт иткән вакытта гына уңышка ирешеп була икәнлеген төшендерделәр алар. Егет кешегә армиягә баруның кирәклеген искәртеп үттеләр. Ватанны саклау – ир – егетнең изге бурычы. Чын ирләр өчен бу элек тә шулай булган һәм хәзер дә! Әмма башкача беркайчан да безнең ил солдатының итекләре читләр җирен таптамасын иде. Һәм үз улларын армия хезмәтенә озатучы аналарга беркайчан да аларның кургаш табутка салынган гәүдәләрен генә каршы алырга язмасын иде.

Сегодня был проведён урок мужества «Афганистан: наша память и боль»», приуроченный 30 – летию со дня вывода Советских войск из Афганистана. На урок были приглашены воины – интернационалисты. Афганская война сыграла существенную роль в истории нашей Родины. А знание истории необходимо, так как тот, кто не знает прошлого, осуждён на повторение пройденных человечеством ошибок.