• МБОУ «Многопрофильный лицей им.А.М.Булатова г. Кукмор» Кукморского муниципального района РТ/Татарстан Республикасы Кукмара муниципаль районы муниципаль бюджет гомумбелем бирү учреждениесе “Кукмара шәһәре А.М.Булатов исемендәге күппрофильле лицей”

Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение "Многопрофильный лицей им.А.М.Булатова г. Кукмор" Кукморского муниципального района Республики Татарстан/Татарстан Республикасы Кукмара муниципаль районы муниципаль бюджет гомумбелем бирү учреждениесе “Кукмара шәһәре А.М.Булатов исемендәге күппрофильле лицей”

Адрес: 422110, Республика Татарстан, Кукморский район, г. Кукмор, ул. Майская, д. 4
Телефон: +7(843)-642-81-04
E-Mail: S2.Kuk@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Многопрофильный лицей им. А.М. Булатова г. Кукмор" Кукморского муниципального района Республики Татарстан
Руководитель: Камалова Любовь Степановна

Новости лицея/ лицей яңалыклары

Торжественная  церемония посвящения  первоклассников в содружество «Орлята России»/Беренче сыйныф укучыларын»Россия бөркетләре " берлегенә багышлау тантанасы

Опубликовано: 10.11.2023

9 ноября 2023 года в лицее  прошла торжественная  церемония посвящения  первоклассников в содружество «Орлята России». Они вступили в команду, которая объединяет неравнодушных ребят всей страны. «Орлята России» - это первый шаг в удивительный мир дружбы, творчества, знаний и побед. На церемонию были приглашены почетные гости: начальник Управления образования Кукморского муниципального района Ахмадуллин И.И, председатель местного отделения Общероссийского Движения детей и молодежи "Движения Первых" Шакирова Г. Т., муниципальный координатор советников директоров по воспитанию Валиуллина А. Ш., педагог-ветеран, выпускница СОШ 2 Ахмадиева Р.К., почетный педагог многопрофильного лицея Габидуллина Г. Г.
Организаторы церемонии - заместитель директора по воспитанию Курбанова Р.Р, советник директора по воспитанию Афандиева Г.Р., педагог- организатор Исмагилова А.Р.

2023 елның 9 ноябрендә лицейда беренче сыйныф укучыларын «Россия бөркетләре»берлегенә багышлау тантанасы узды. Алар бөтен илнең ваемсыз булмаган егетләрен берләштерүче командага кушылдылар. "Россия бөркете" - дуслык, иҗат, белем һәм җиңүләрнең гаҗәеп дөньясына беренче адым. Тантанага мактаулы кунаклар чакырылды: Кукмара муниципаль районы мәгариф идарәсе башлыгы И. и. Әхмәдуллин, "беренче хәрәкәт" нең Бөтенроссия балалар һәм яшьләр хәрәкәтенең җирле бүлекчәсе рәисе Г. Т. Шакирова, тәрбия буенча директорлар киңәшчеләренең муниципаль координаторы А. Вәлиуллина. Ш., педагог-ветеран, 2 нче урта гомуми белем бирү мәктәбен тәмамлаган Р. К. Әхмәдиева, күп профильле лицейның мактаулы педагогы Г. Г. Габидуллина
Тантананы оештыручылар-тәрбия буенча директор урынбасары Р. Р. Курбанова, тәрбия буенча директор киңәшчесе Г. Р. Афандиева, педагог - оештыручы А. Р. Исмәгыйлева.