• МБОУ «Многопрофильный лицей им.А.М.Булатова г. Кукмор» Кукморского муниципального района РТ/Татарстан Республикасы Кукмара муниципаль районы муниципаль бюджет гомумбелем бирү учреждениесе “Кукмара шәһәре А.М.Булатов исемендәге күппрофильле лицей”

Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение "Многопрофильный лицей им.А.М.Булатова г. Кукмор" Кукморского муниципального района Республики Татарстан/Татарстан Республикасы Кукмара муниципаль районы муниципаль бюджет гомумбелем бирү учреждениесе “Кукмара шәһәре А.М.Булатов исемендәге күппрофильле лицей”

Адрес: 422110, Республика Татарстан, Кукморский район, г. Кукмор, ул. Майская, д. 4
Телефон: +7(843)-642-81-04
E-Mail: S2.Kuk@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Многопрофильный лицей им. А.М. Булатова г. Кукмор" Кукморского муниципального района Республики Татарстан
Руководитель: Камалова Любовь Степановна

Новости лицея/ лицей яңалыклары

Выпускники 2022 года/2022 елгы чыгарылыш укучылары

Опубликовано: 23.03.2023

В разные уголки нашей страны поступили учиться выпускники 2022 года. Среди них есть будущие врачи,инженеры,технологи,программисты, тренеры.
Педагоги лицея помнят о своих выпускниках и рады их успехам. Садуртинов Ильфар- гордость лицея, капитан легендарной баскетбольной команды,Чемпион КЭС-Баскет и обладатель
Международного Суперкубка КЭС-Баскет, студент Российского университета спорта, продолжает и дальше радовать своими спортивными достижениями, но уже в составе студенческой московской команды.
Гилемуллина Тансылу - победитель лицея в номинации "Спортсмен года ", международная чемпионка по армрестлингу, студентка Казанского филиала РАНХ и ГС ,стала абсолютным победителем Первенства России по армрестлингу в г .Орле 19 марта 2023 года.
Гарафутдинова Диана-чемпионка России и Татарстана по шахматам,теперь уже студентка 1 курса Института нефти, химии и нанотехнологии г. Казани целеустремлённо побеждает в командных и личных первенствах по шахматам.
Ребята, поздравляем вас с спортивными успехами! Вы такие разные, но у вас есть общая черта: целеустремленность, трудолюбие, выдержка. Желаем вам достичь самых больших высот в учебе и спорте,гордимся вами и помним вас.
Римма Гильмановна,классный руководитель 2022 года выпуска.

Римма Гильмановна,классный руководитель 2022 года выпуска.

2022 елгы чыгарылыш сыйныф укучылары илебезнең төрле почмакларына укырга керделәр. Алар арасында булачак табиблар,инженерлар,технологлар, программистлар, тренерлар бар.
Лицей педагоглары үзләренең чыгарылыш укучыларын хәтерлиләр һәм аларның уңышларына шатланалар. Садуртинов Илфар-лицей горурлыгы, легендар баскетбол командасы капитаны, КЭС-Баскет чемпионы һәм иясе
Халыкара Суперкубок КЭС Баскет, Россия спорт университеты студенты, үзенең спорт казанышлары белән алга таба да сөендерүен дәвам итә, әмма инде Мәскәү студентлар командасы составында.
Гыйлемуллина Тансылу " Ел спортчысы "номинациясендә лицей җиңүчесе, армрестлинг буенча халыкара чемпион, РФА һәм ДС Казан филиалы студенты ,армрестлинг буенча Россия Беренчелегенең абсолют җиңүчесе булды .Орле 2023 елның 19 мартында.
Гарафутдинова Диана-шахмат буенча Россия һәм Татарстан чемпионы, хәзер инде Казан шәһәре Нефть, химия һәм нанотехнология институтының 1 курс студенты шахмат буенча команда һәм шәхси беренчелекләрдә максатчан җиңү яулый.

Егетләр, сезне спорт уңышлары белән котлыйбыз! Сез бик төрле, ләкин сезнең уртак якларыгыз бар: максатчанлык, тырышлык, чыдамлык. Укуда һәм спортта иң югары дәрәҗәләргә ирешергә телибез, сезнең белән горурланабыз һәм сезне хәтерлибез.
Римма Гыйльман кызы, 2022 елда чыгарылган сыйныф җитәкчесе.