Муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение «Детский сад села Туембаш» Кукморского муниципального района РТ

Адрес: 422114, РТ, Кукморский муниципальный район, село Туембаш, ул. Клубная, д. 5
Телефон: +7(84364)31665.
E-Mail: Kuk.Tuembash@tatar.ru
Короткое название: МБДОУ "Детский сад с.Туембаш"
Руководитель: Мухаматхазиева Лейсен Бадгутдиновна

Әкияттә кунакта

Опубликовано: 14.02.2024

Балалар ,сез әкиятләр яратасызмы?
- Әйе , әкиятләрне зурлар да,кечкенәләр дэ ярата.Әкиятләр бары тик яхшылыкка, дус булырга ,әләкләшмәскә, ялганламаска өйрәтә. Әкиятләрне халык уйлап чыгарган хэм бер-берсенә сойләгәннәр. Сез әле кечкенә,сезгә әкиятләрне әниләрегез,апаларыгыз сөйли . Ә мәктәпкә баргач ,әкиятләрне узегез укый башларсыз.
Буген без сезнен белән әкиятләр дөньясына сәяхәт ясарбыз .Сез узегезнең яраткан әкиятләрегезне искә төшерерсез,яраткан әкият геройларыгыз белэн очрашырсыз.
Менә шуундый әңгәмә балалар белән безне "Йомры икмәк" әкиятен сәхнәләштерүгә кызыксыну уятты. Әкият аша балаларда әхлакый сыйфатлар тәрбияләүне күз уңында "тоттык".
Безнең максат: балаларда театр сәнгате аша эстетик зәвык тәрбияләү, иҗади мөмкинлекләрен, сәләтләрен ачу. Балаларда әкиятнең төп идеясен аңларга, әкия геройларының кылган эшләренә дөрес бәя бирә белергә һәм диалогларны эмоциональ җиткерүгә ирешү, интонация, гәүдә позициясенә игътибар итү.