• Камско-Устьинский
  • Школы

Адрес: 422825, Республика Татарстан, Камско-Устьинский район, деревня Азимово-Курлебаш,улица Центральная, дом 2.
Телефон: +7(843)-773-26-31
E-Mail: nurullina.j@mail.ru
Короткое название: МБОУ «Азимово-Курлибашская начальная школа-детский сад»
Руководитель: Нуруллина Джамиля Маннафовна
У нас учатся: 2 ученика / укучы
У нас учат: 1 учитель / укытучы

МБОУ "Азимово-Курлебашская начальная школа-детский сад"

"Куркынычсызлык кагыйдәләрен беләсезме?" / "Знаете ли вы правила безопасности?"

Опубликовано: 04.10.2022

Викторина "Куркынычсызлык кагыйдәләрен беләсезме?"

Балалар куркынычсызлыгы айлыгы кысаларында мәктәптә куркынычсызлык кагыйдәләрен һәм гадәттән тыш хәлләр вакытында үз үзеңне тоту кагыйдәләрен белүчеләрнең викторина үтте. Викторина барышында балаларда бик күп уңай эмоцияләр туды. Мондый дәресләрдә алар үзләренең күзаллауларын киңәйтеп кенә калмыйлар,ә куркынычсызлык кагыйдәләрен үтәүгә башкача карыйлар. Практика күрсәткәнчә, балалар белән аралашу куркынычсызлык кагыйдәләрен яхшырак үзләштерергә ярдәм итә, чөнки алар үзләренә турыдан-туры мисалларда сөйләгән мәгълүматны яхшырак аңлый. Соңыннан балалар куркынычсызлык кагыйдәләрен үтәргә вәгъдә бирделәр.