• Школы

У нас учатся: 568 учащихся, из них иностранных граждан 0
У нас учат: 41 педагог; Язык обучения: русский

Новости ОШ "Университетская"

I республиканская научно-практическая конференция имени народного писателя Фаниса Яруллина «Мин тормышка гашыйк»(«Я влюблён в жизнь»)

Опубликовано: 10.02.2020

9 нчы февраль - Татарстанның халык шагыйре, Г. Тукай һәм М. Җәлил исемендәге Дәүләт премияләре лауреаты, “Татарстанның атказанган мәдәният хезмәткәре”, Халыклар дуслыгы ордены кавалеры Фәнис Яруллинның туган көне. Шул уңайдан 8 нче февральдә Казан шәһәре 103 нче рус-татар гомуми белем мәктәбендә Фәнис Яруллин иҗатына багышланган “Мин тормышка гашыйк” исемле республика фәнни-гамәли конференциясе булып үтте. Зур тантанада Татарстан республикасы Мәгариф һәм фән министрлыгы милли мәгариф бүлеге җитәкчесе Гиззатуллина Энҗе Хабировна, Казан шәһәре муниципаль берәмлеге башкарма комитеты мәгариф идарәсе җитәкчесе урынбасары Фаттиев Марат Минтагирович, төрле өлкәдәге хезмәткәрләр, республика мәктәпләре укытучылары һәм укучылары катнашты. Кичәнең герое бөтенебез өчен дә үрнәк һәм көчле, татар хатын-кызларына хас булган сабырлыкны, тыйнаклыкны, акылны үзенә җыйган,Фәнис абыйның тормыш иптәше Нурсия апа иде.
Быелгы конференциягә республика мәктәпләреннән 100 гә якын фәнни-гамәли эшләр кабул ителеп,  65 енә чыгыш ясарга тәгъдим ителгән. Фәнни-гамәли конференция үзенең эшен 7 секциягә бүлеп эшләде. Конференциядә катнашучыларның фәнни-гамәли эшләрен һәм чыгышларын Татарстан Республикасы Мәгарифне үстерү институты мөгаллимнәре, Казан шәһәре Башкарма комитеты мәгариф идарәсе методистлары, Татарстан китап нәшрияты хезмәткәрләре кергән жюри бәяләде.
Конференциядә җинүче укучыларга һәм укытучыларга Татарстан республикасы Мәгариф һәм фән министрлыгы дипломнары тапшырылды. Җиңучеләр арасында безнең мәктәп укытучысы Сибгатуллина Фәния Әкрам кызы да бар иде. Котлыйбыз.