• Школы
  • МБОУ «Средняя общеобразовательная школа №2 им. Героя Советского Союза, Маршала Советского Союза Говорова Л.А.» Елабужского муниципального района РТ/Татарстан Республикасы Алабуга муниципаль районы « Советлар Союзы Герое, Советлар Союзы Маршалы Говоров Л.А исемендәге 2 нче урта гомуми белем мәктәбе» гомуми белем муниципаль бюджет учреждениесе

Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Средняя общеобразовательная школа №2 им. Героя Советского Союза, Маршала Советского Союза Говорова Л.А.» Елабужского муниципального района Республики Татарстан/Татарстан Республикасы Алабуга муниципаль районы « Советлар Союзы Герое, Советлар Союзы Маршалы Говоров Л.А исемендәге 2 нче урта гомуми белем мәктәбе» гомуми белем муниципаль бюджет учреждениесе

Адрес: 423600, г. Елабуга, ул. Говорова, д. 3
Телефон: +7(855)-577-07-70
E-Mail: S2.Elb@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Средняя школа №2" ЕМР РТ
Руководитель: Немтырев Сергей Михайлович
Год основания учреждения: 1952
У нас учатся: 641 учащихся, из них иностранных граждан-2

«Тукай яши безнең йөрәкләрдә»

Опубликовано: 24.04.2017

21 нче апрельдә мәктәбебезнең актлар залында «Тукай яши безнең йөрәкләрдә» дип исемләнгән әдәби – музыкаль кичә узды. Бәйрәмдә берсеннән-берсе матур җырлар, сөекле шагыйребез язган шигырьләр яңгырады, биюләр башкарылды. Башлангыч сыйныф укучылары Тукай әкиятләрен сәхнәләштерде. Алар үзләренең артистлык сәләтләре белән тамашачы күңелен яулады. Бәйрәм татар халкының гимнына әверелгән “Туган тел” җыры белән тәмамланды. Кичәне оештырган татар теле һәм әдәбияты укытучыларына һәм бик актив катнашучы укучыларыбызга рәхмәт белдерәбез!