• Школы
  • МБОУ «Средняя общеобразовательная школа №2 им. Героя Советского Союза, Маршала Советского Союза Говорова Л.А.» Елабужского муниципального района РТ/Татарстан Республикасы Алабуга муниципаль районы « Советлар Союзы Герое, Советлар Союзы Маршалы Говоров Л.А исемендәге 2 нче урта гомуми белем мәктәбе» гомуми белем муниципаль бюджет учреждениесе

Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Средняя общеобразовательная школа №2 им. Героя Советского Союза, Маршала Советского Союза Говорова Л.А.» Елабужского муниципального района Республики Татарстан/Татарстан Республикасы Алабуга муниципаль районы « Советлар Союзы Герое, Советлар Союзы Маршалы Говоров Л.А исемендәге 2 нче урта гомуми белем мәктәбе» гомуми белем муниципаль бюджет учреждениесе

Адрес: 423600, г. Елабуга, ул. Говорова, д. 3
Телефон: +7(855)-577-07-70
E-Mail: S2.Elb@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Средняя школа №2" ЕМР РТ
Руководитель: Немтырев Сергей Михайлович
Год основания учреждения: 1952
У нас учатся: 641 учащихся, из них иностранных граждан-2

Хезмәтем, көчем- милләтем өчен!

Опубликовано: 16.11.2016

15 нче ноябрь көнне Алабуга шәһәренең үзәк китапханәсендә шәһәребездә иҗат итүче, төбәгебез тарихын өйрәнүче, Татарстан республикасы язучылар Берлеге әгъзасы, Саҗидә Сөләйманова исемендәге дәүләт премиясы лауреаты Гөлзада Хаҗи кызы Әхтәмованың юбилей кичәсе узды. Зур бәйрәмгә Чаллы шәһәре кунаклары, “Чулман” әдәби берләшмәсе әгъзалары, Алабуга шәһәре мәгариф хезмәткәрләре, татар теле һәм әдәбияты укытучылары һәм укучылар җыелды. Кичәдә Гөлзада Әхтәмованың олугъ бәйрәме хөрмәтенә котлау сүзләре яңгырады, укучылар тарафыннан шигырьләр башкарылды. Мәктәбебез укучылары Шәрәфиев Булат һәм Нуриева Динара шагыйрә иҗат иткән шигырьләрне башкарды, милли мәсьәләләр буенча директор урынбасары Хадиуллина Әнисә Рәшит кызының Гөлзада Әхтәмовага багышлап язылган шигыре һәркемнең күңеленә хуш килде. Бүгенге көндә төбәк шагыйрәбез һаман да тынгысыз тормыш белән яна. Шәһәребезнең әдәби-мәдәни хәрәкәтенең үзәгендә кайный. Хөрмәтле мөгаллимебезне чын күңелдән булачак юбилее белән тәбриклибез. Киләчәк тормышында исәнлек-саулык, зур уңышлар телибез; яңадан-яңа иҗат җимешләре көтеп калабыз. Алга таба да шатлыкта, куанычта, бәхеттә яшәргә язсын сезгә!