Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Средняя общеобразовательная школа №2 им. Героя Советского Союза, Маршала Советского Союза Говорова Л.А.» Елабужского муниципального района Республики Татарстан/Татарстан Республикасы Алабуга муниципаль районы « Советлар Союзы Герое, Советлар Союзы Маршалы Говоров Л.А исемендәге 2 нче урта гомуми белем мәктәбе» гомуми белем муниципаль бюджет учреждениесе

Адрес: 423600, г. Елабуга, ул. Говорова, д. 3
Телефон: +7(855)-577-07-70
E-Mail: S2.Elb@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Средняя школа №2" ЕМР РТ
Руководитель: Немтырев Сергей Михайлович
Год основания учреждения: 1952
У нас учатся: 641 учащихся, из них иностранных граждан-2

Работа музея

Смотр строя и песни, посвященный 70-летию Победы!

Опубликовано: 24.02.2015

Бөек Җиңүнең 70 еллыгы һәм Ватанны саклаучылар көне уңаеннан 20 нче февральдән 24нче февральгә кадәр мәктәбебездә “Хәрби марш” бәйгесе үтте. Һәр сыйныф күмәк рәвештә хәрбиләрчә марш атлап тигез сафларда йөрде. Укучылар әзерләгән өс һәм баш киемнәренең үзенчәлекле булуы хөкемдарларны аеруча җәлеп итте. Шуннан чыгып, алар һәр чыгышка бәя бирделәр. Башлангыч сыйныфларда: 1нче урын – 4нче А сыйныфы (сыйныф җитәкчесе – Джантемирова Н.А.), 2нче урын- 4нче Б сыйныфы (сыйныф җитәкчесе – Буркова Н.М. ), 3нче урын – 2 нче В сыйныфы (сыйныф җитәкчесе – Азарова А.В.). Урта сыйныфларда: 1нче урын – 5 нче А сыйныфы (сыйныф җитәкчесе – Яркова А.Р.), 2нче урын- 5 нче Б сыйныфы (сыйныф җитәкчесе – Һадиуллина Ә.Р.), 3нче урын – 6 нчы Б сыйныфы (сыйныф җитәкчесе – Пермякова П.А.), иң оста командир – 6нчы А сыйныфы укучысы Боярчук Евгений. Югары сыйныфлар арасында 1нче урын – 9 нчы А сыйныфы (сыйныф җитәкчесе – Рожина М.Н.), 2нче урын- 8 нче А сыйныфы (сыйныф җитәкчесе – Корнилова Л.И.), 3нче урын – 8 нче В сыйныфы (сыйныф җитәкчесе – Тимченко Г.Г.), иң оста командир бәйгесендә 11нчы А сыйныфы укучысы Мөхәмәдиев Денис, 8 нче А сыйныфы укучысы Пучинин Павел һәм 9нчы А сыйныфы укучысы Котдусов Айдар җиңүче булды. Афәрин!