С более подробной информацией можно ознакомится на сайте: info.edu.tatar.ru.

Муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение «Хлыстовский детский сад» Елабужского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 423631,Республика Татарстан, Елабужский район, деревня Хлыстово, улица Набережная, дом 31
Телефон: +7(855)-577-78-20
E-Mail: Ds.Hlustovskiy@tatar.ru
Короткое название: МБДОУ «Хлыстовский детский сад» ЕМР РТ
Руководитель: Фасхиева Алсу Габдрауфовна
Год основания учреждения: 2012

Единство народа/Халык бердәмлеге.

Опубликовано: 03.11.2023

4 ноябрьдә Россиядә Халыклар бердәмлеге көне билгеләп үтелә. Бу көн Россиянең дәүләт бәйрәмнәре арасында аерым урын алып тора.
Халыклар бердәмлеге көне-балалар кечкенәдән белергә тиеш бәйрәм. Хәзерге Халыклар бердәмлеге көне-кешеләрне мөһим тарихи вакыйгаларны искә төшерергә генә түгел, ә күпмилләтле ил гражданнарына бердәмлекнең мөһимлеген дә искә төшерергә чакыручы бәйрәм. Чөнки бер юнәлештә хәрәкәт иткәндә генә авырлыкларны җиңеп, киртәләрне җиңеп була, бигрәк тә бүгенге көндә.
Югары һәм мәктәпкә әзерлек төркемнәре балалары белән бәйрәм кысаларында "Халык бердәмлеге - бөек көч" квест - уены оештырылды, анда балалар 4 станция үтте: "Дәүләт символлары", "халык", "берләшү", "Акыллылар һәм акыллылар".
Уен балалар һәм педагогларның уңай кәефе белән мавыктыргыч узды.