Адрес: 423606, Республика Татарстан, Елабужский район, г. Елабуга, ул. Марджани, д. 24
Телефон: +7(855)-579-61-51
E-Mail: Ds35.elb@tatar.ru
Короткое название: МБДОУ детский сад №35 «Лейсан»
Руководитель: Абдрахманова Наиля Инсафовна
Год основания учреждения: 1994
У нас учатся: 307 воспитанников. Воспитанники, являющиеся иностранными гражданами- 0 детей
У нас учат: 24 педагогов. Язык обучения русский

Славная традиция

Бессмертный полк прошел, как память Незабываемых прошедших лет. «Үлемсез полк» – хәтер сагында

Опубликовано: 07.05.2018

Мы всегда должны помнить, что новая война начинается тогда, когда вырастает поколение, забывшее войну предыдущую. Наш долг – сохранить и защитить память о наших героях: наших отцах, дедах и прадедах!

Сегодня, 7 мая, в преддверии Дня Победы на территории нашего детского сада с целью  сохранения в каждой семье памяти о солдатах Великой Отечественной войны совместно с родителями прошла  акция «Бессмертный полк». Педагоги со своими воспитанниками организовали шествие вокруг детского сада с портретами своих родственников  под песню «День Победы» Д. Тухманова. В конце парада «Бессмертный полк» дети пустили в мирное небо белые воздушные шары.

Бессмертный полк прошел, как память
Незабываемых прошедших лет.
Сегодня с нами вы - солдаты,
Герои тех военных лет!

«Үлемсез полк» акциясе – 9 май бәйрәменең тагын бер күркәм традицияләренең берсе.  Халык  сугышта  катнашкан, яу кырында ятып калган туганнарының истәлекле фотосурәтләре белән урамга  чыга. «Үлемсез полк» акциясе геройлар турында истәлекләрне саклап калырга ярдәм итә». Бүген  балалар бакчасында  "Үлемсез полк" акциясе узды, әлеге чарада 200 гә якын бала, педагоглар, әти-әнилэр катнашты. Алар Бөек Ватан сугышы елларының ачысын-төчесен татып, Җиңү көнендә исә шатлык хисләре белән янган, тик кызганычка каршы, инде вафат булган Бөек Ватан сугышы ветераннарының балалалары, оныклары, оныкчыклары иде. Алар әби-бабайларының фотоларын күтәреп, әлеге “Үлемсез полк”ка кушылып балалар бакчасының ишек алдыннан  горур атлады...

Ветераннар бик аз калды.

Кадерләрен белик аларның

Күргәннәрне тыңлап язып алыйк,

Тарихларга кертик даннарын.

Өйләренә барыйк үлгәннәрнең Толлар хәлен белү саваплы.

Мендәрләрен рәтлик, чәйләр бирик,

Алар өчен без дә җаваплы.

Сугыштан соң бик күп сулар акты

73 тапкыр килә безгә яз,

73 тапкыр инде май кояшы

Сибә җиргә җылы, бирә наз!

Cугышнын  данлы батырларын,

Горурланып искә алып үттек.

Үлгәннәргә башыбызны иик,

Исәннәрнең кадерен белик!