• Школы

Государственное бюджетное общеобразовательное учреждение «Елабужская школа-интернат для детей с ограниченными возможностями здоровья»

Адрес: 423604, Республика Татарстан, город Елабуга, улица Советская, дом 3., 423604, Республика Татарстан, город Елабуга, улица Советская, дом 4.
Телефон: 8(85557)7-89-98, 8(85557)7-04-60, 8(85557)7-54-95
E-Mail: Sd.Elb@tatar.ru, sveta171781@mail.ru
Короткое название: ГБОУ "Елабужская школа-интернат"
Руководитель: Марданов Рамиль Ильясович
Год основания учреждения: 1950
У нас учатся: 70 обучающихся, иностранных граждан - 0
У нас учат: 23 учителя, язык обучения: русский

Новости школьной жизни

Опубликовано: 20.11.2023

Чәчәкле тормыш ясыйбыз! Психология атналыгы кысаларында интернат-мәктәптә кече мәктәп укучылары белән "Тормыш төсле" дигән иҗади дәрес үткәрелде. Балалар үз куллары ярдәмендә үз рәсемнәрен ясадылар. Балаларның фантазияләре бик күп төрле иде. Алар төрле үсемлекләр, хайваннар, кошлар һ. б. рәсемнәр ясаганнар. Моның өчен акварель буяулар һәм төсле карандашлар кулланганнар. Бу шөгыль балаларда иң уңай хис-кичерешләр һәм елмаюлар тудырды.