Адрес: 422980, Республика Татарстан, Чистопольский район, г. Чистополь, ул. Карла Маркса, д. 21
Телефон: 8 (84342) 5 10 41
E-Mail: Upravl.Obrazovaniya@tatar.ru
Короткое название: Управление образования/Мәгариф идарәсе
Руководитель: Купцова Ольга Вадимовна
У нас учат: 1279 педагогических работника

Новости УО

конкурс «Сельский учитель - 2021»

Опубликовано: 21.05.2021

Журнал” Магариф " проводит большую работу по сохранению и развитию национального образования. В этом году Редакция совместно с Министерством образования и науки Республики Татарстан, исполкомом Всемирного конгресса татар в восьмой раз проведет конкурс «Сельский учитель - 2021» с целью выявления сельских учителей, обладающих высоким национальным и общественным самосознанием, профессионализмом в районах республики, а также в других регионах России. Чествование победителей пройдет в рамках Года родных языков и единства народов. Итоговый этап конкурса планируется провести на высоком уровне. Мероприятие проводится в рамках программы празднования Дня учителя с участием Президента Республики Татарстан Рустама Нургалиевича Минниханова. Надеемся, что в этом конкурсе учителя района примут активное участие и реализуют его совместно. Все школы и гимназии в системе образования Положение о конкурсе https://magarif-uku.ru/tt/

“Мәгариф” журналы милли мәгарифне саклау һәм үстерү буенча зур эшләр башкара. Редакция быел сигезенче тапкыр Татарстан Мәгариф һәм фән министрлыгы, Бөтендөнья татар конгрессы башкарма комитеты белән берлектә  республикабыз районнарында, шулай ук Россиянең башка төбәкләрендә югары милли һәм иҗтимагый үзаңга, һөнәри осталыкка ия булган авыл мөгаллимнәрен барлау максатыннан «Авыл укытучысы - 2021» конкурсын үткәрәчәк.

Җиңүчеләрне тәбрикләү Туган телләр һәм халыклар бердәмлеге елы кысаларында узачак. Конкурсның йомгаклау этабын  югары дәрәҗәдә  зурлап үткәрү каралган. Бу чара Татарстан Президенты Рөстәм Нургалиевич Миңнеханов катнашында Укытучылар көне  бәйрәме  программасы кысаларына кертелә. Әлеге конкурста район укытучылары актив катнашыр һәм аны бергәләп  гамәлгә ашырырбыз  дип, өметләнеп калабыз.

Шул нисбәттән, үзегезнең мәгариф системасындагы барлык  мәктәп, гимназияләр

җитәкчеләренә Конкурс нигезләмәсе   https://magarif-uku.ru/tt/https://magarif-uku.ru/tt/

contest/avyl-ukytuchysy-2021-konkursy/ белән бергә  бу хәбәрне ирештерсәгез  һәм  дә  үзегезнең  сайтка  баннерыбызны  урнаштыра  алсагыз, бәйгедә катнашырга теләүче  авыл  укытучылары тагын да җанланып китәр иде. Авыл укытучысының дәрәҗәсен бергәләп  күтәрик.

Ошбу форсат белән   «Мәгариф», «Гаилә һәм мәктәп» журналларына язылу  баруы хакында искәртеп узабыз,  Конкурста катнашучылар өчен журналга язылу мөһим шарт булып тора. Бәйгенең беренче этабына эшләр 30 июньгә кадәр кабул ителә.

Алга таба да үзара хезмәттәшлек җепләрен ныгытырбыз  дип  ышанып калабыз.