Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Бик-Утеевская основная общеобразовательная школа Буинского муниципального района Республики Татарстан»

Адрес: 422414, РТ, Буинский район, д. Бик-Утеево, ул. Центральная, д. 25
Телефон: +7(843)-745-01-86
E-Mail: Sch681@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Бик-Утеевская ООШ "
Руководитель: Низамова Сюмбель Ринатовна
Год основания учреждения: 1951

Ленинград чолганышы өзелүгә 72 ел

Опубликовано: 28.01.2016

Моннан нәкъ җитмеш ике ел элек 871 көнгә кадәр дәвам иткән блокадада калганнар җиңел сулап куя. Бөек Ватан сугышы чорында булган Ленинград чолганышы афәтен замандашларыбыз әле бүген дә сискәнеп искә ала. 1941 елның 8 сентябреннән 1944 елның 27 гыйнварынча дәвам иткән мәрхәмәтсез сынау сугыш күрмәгән яшь буынны да тетрәндерә. 28 гыйнварда мәктәптә Ленинград блокадасы тәмамлануга 72 ел тулу уңаеннан чара оештырылды. Мәктәп укучылары сугыш ветераннары, Ленинградны саклаучылар белән истәлекләре видеоязмалар карадылар. Чараны математика һәм информатика укытучысы Салаватуллина Ф.Ф. әзерләде.