Адрес: 423234, Республика Татарстан,Бугульминский район, город Бугульма, улица Красноармейская, дом 39
Телефон: +7(855)-944-89-74;+7(855)-944-86-20
E-Mail: schoolbug-9@yandex.ru
Короткое название: МБОУ СОШ №9 Бугульминского муниципального района
Руководитель: Аминева Анна Владимировна
Год основания учреждения: 1952
У нас учатся: 464 человека

Новостной блок СОШ №9

Татарча диктант.Яз. 2022

Опубликовано: 25.11.2022

Быел ул 7 нче тапкыр оештырыла. Акция берьюлы Россиянең һәм дөньяның төрле шәһәрләрендә уздырыла һәм ул өч көн дәвам итә. Чарада һәркем бушлай, үз теләге белән катнаша ала. Катнашучылар  татар язучысы, драматург, автор-башкаручы Зөлфәт Хәкимнең «Бер  сәгатьтә ничә мизгел бар?» әсәреннән өзек яздылар.

“Ел саен “Татарча диктант” акциясен оештыруда актив һәм яратып катнашабыз. Диктант язган вакытта студент еллары белән яшьлек тә искә төшә. Укучылар белән бер парта артында утырып язу да күңелне үстерә, туган телебезгә, язучыларыбызга булган хөрмәтне  арттыра, телебез яшәр, чәчәк атар әле  дигән өметтә яшәтә.