МБДОУ «Детский сад общеразвивающего вида №2 «Батыр» Бугульминского муниципального района РТ»

Адрес: 423230, Республика Татарстан, Бугульмнский район, г. Бугульма, ул. Калинина, д. 30А
Телефон: +7(855)-944-06-78
E-Mail: Dsad.Bug2@tatar.ru; 13112000003@edu.tatar.ru
Короткое название: Детский сад № 2
Руководитель: Галяутдинова Альфира Асхатовна

Новости детского сада № 2 "Батыр"

“Милли курчаклар” муниципаль бәйге

Опубликовано: 18.03.2016

«Батыр» балалар бакчасы коллективы мәктәпкәчә  тәрбия  һәм белем  бирү учрежденияләре арасында уздырылган “Милли курчаклар”  муниципаль бәйгедә катнашты. Бәйгенең төп максаты: балаларның туган як турындагы белемнәрен киңәйтү, системалаштыру. Татарстанда яшәүче Идел буе халыкларының  милли киемнәре, культурасы  белән таныштыру, сабыйларның белемнәрен баету, толерантлык нигезләре тәрбияләү.  Бәйге тәрбиячеләрнең эш тәҗрибәсе белән уртаклашу, осталыкларын күрсәтү өчен дә яхшы мөмкинлек бирде. Шулай ук, яңа федераль стандартларга нигезләнеп үстерешле әйләнә-тирә мохитне баетырга, тулыландырырга ярдәм итте.

/upload/images/files/Конкурс кукол.docx