МБОУ «Исергаповская средняя общеобразовательная школа» Бавлинского муниципального района РТ/ТР Баулы муниципаль районы Исергәп урта гомуми белем бирү мәктәбе

Адрес: Республика Татарстан,Бавлинский район, c. Исергапово , ул. Советская, д. 80
Телефон: +7(855)-693-21-49
E-Mail: Sis.Bav@tatar.ru, ziarov@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Исергаповская СОШ" Бавлинского муниципального района РТ
Руководитель: Габделова Ландыш Марсовна

Химия-биология атналыгы нәтиҗәләре

Опубликовано: 23.01.2012

Химия биология атналыгы нәтиҗәләре.
1)1-4 сыйныфлар арасында үткән викторина сорауларына барлык сыйныфлар да тырышып, төгәл итеп җавап бирделәр.
2)9-11 сыйныфлар арасында үткән викторина “Мини ЕГЭ” буенча, 10 сыйныф укучысы Гибадуллин Раил иң актив булды: 10 сорауның 8 енә җавап бирде. 9 нчы сыйныф укучылары Иванов Булат, Агнуллина Алина, Сәлимов Фәрит, Мукатдисов Денис “Саләмәт яшәү рәвешен сайлыйбыз” дип аталган түгәрәк өстәлдә бик актив булдылар. 11-сыйныфтан Гилфанов Айгөл, Равилова Ильвира,Шарифуллина Гүзәл, Латыпова Эльмиралар фикер алышуда актив катнаштылар.
 3)Рәсемнәр конкурсы буенча түбәндәге укучылар актив булдылар;
2 сыйныфтан Харунов Динар, Кадыргулова Элона ,Талипова Гүзәл, Чулпанов Радмир, Давлетов Ильназ.
3 сыйныфтан 10 укучы рәсем ясаган, шулар арасыннан Файзуллина Азалия 2 рәсем, Шайдуллин Азамат 2 рәсем, Симерханова Рената 2 рәсем. Давлетов Мансур, Шайдуллина Ләйсән.
7-сыйныф укучылары Шайдуллина Динара, Асадуллина Динара “Җәнлекләр кыш көне” дигән темага матур итеп рәсем ясадылар.
4)7-сыйныфта үткән “Кошлар безнең якын дусларыбыз” дигән ачык дәрес шулай ук бик эчтәлекле һәм истә калырлык итеп үтте.
5)8 –сыйныф укучылары биология фәне буенча алган белемнәренә нигезләнеп төрле очракларда беренче ярдәм ысулларын тәкъдим иттеләр. Бу эштә иң оста һәм күптөрле ярдәм юлларын Хафизова Гөлнур тәкъдим итте, Ибрагимова Айгөл кеше организмының мөмкинлекләре турында дәрес буенча сөйләргә дә әзер иде.
6)Башлангыч сыйныф укучыларына “Биология иленә сәяхәт яки Әйләнә тирә дөнья фәненнән биология фәненә" дип аталган экскурсия дә кызыклы үтте. Барлык мизгелләр дә фотога төшерелде.
Укучылары белән янып -көеп, ярдәмләшеп йөргән башлангыч сыйныф укытучыларына аеруча зур рәхмәт.