МБОУ «Исергаповская средняя общеобразовательная школа» Бавлинского муниципального района РТ/ТР Баулы муниципаль районы Исергәп урта гомуми белем бирү мәктәбе

Адрес: Республика Татарстан,Бавлинский район, c. Исергапово , ул. Советская, д. 80
Телефон: +7(855)-693-21-49
E-Mail: Sis.Bav@tatar.ru, ziarov@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Исергаповская СОШ" Бавлинского муниципального района РТ
Руководитель: Габделова Ландыш Марсовна

Опубликовано: 16.09.2016

Фельдшер Гараева Г.Т. выступила с темой грипп и ОРВИ у детей. Привела  краткую статистику и в нескольких словах рассказала о недостаточном охвате профилактическими прививками детского населения, что при наличии бесплатной вакцинации против гриппа для детей некоторые родители, не понимая серьезности заболевания гриппом и его последствий для ребенка, продолжают еще отказываться от прививок.
Кешедә вируска иммунитет барлыкка килсен өчен, прививкадан соң уртача 2-4 атна вакыт үтүе кирәк. Шуңа күрә прививканы ясатырга  уңай вакыт – сентябрь-октябрь. Татарстанда быел вакциналаштыру компаниясе узган елга караганда иртәрәк башланды, – дипе Гәрәева Г.Т.
Милли профилактик прививкалар календаре буенча, гриппка каршы прививкалар хәвефлелек төркеменә керүчеләргә ясалырга тиеш. Әлеге төркемгә мәктәпкәчә учреждениеләргә йөрүче балалар, мәктәп укучылары, шулай ук мәгариф, сәламәтлек саклау, җәмәгать туклануы, сәүдә, базар, җәмәгать транспорты, халыкка хезмәт күрсәтү сфералары хезмәткәрләре керүе ассызыкланды.ата-аналарның балаларының сәләмәтлекләренә  аеруча игътибарлы булулары сорала

А инспектор  Исхаков Д.Ф. затронул вопросы безопасного поведения детей на дорогах, о необходимости применения ремней безопасности и удерживающих устройств при перевозке детей в салоне автомобиля.
Ә инспектор Исхаков Д. Ф., балаларның юлда йөрү куркынычсызлыгы өчен кирәкле куркынычсызлык каешлары һәм саклап калу җайланмалары кулланып кына балаларны автомобиль салонанда йөртү дигән  сорауларга тукталды.