МБОУ «Исергаповская средняя общеобразовательная школа» Бавлинского муниципального района РТ/ТР Баулы муниципаль районы Исергәп урта гомуми белем бирү мәктәбе

Адрес: Республика Татарстан,Бавлинский район, c. Исергапово , ул. Советская, д. 80
Телефон: +7(855)-693-21-49
E-Mail: Sis.Bav@tatar.ru, ziarov@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Исергаповская СОШ" Бавлинского муниципального района РТ
Руководитель: Габделова Ландыш Марсовна

китапханәчеләренең семинары

Опубликовано: 16.03.2016

16 март көнне  Исергәп  урта   мәктәбендә   Баулы  районы  китапханәчеләренең   семинары  узды.  Семинарның  темасы  “Мәктәп   китапханәсендә  китап  күргәзмәсе :  традицияләр  һәм  инновацияләр»   иде.  Китапханәче  Йосыпова  Миләүшә  Вахит кызы  үзенең   эш  тәҗрибәсе  белән  уртаклашты,  башлангыч  сыйныф  укучыларын  “Хәзинәләр  утравына  сәяхәт” дип  исемләнгән  интерактив   уенга  җәлеп  итте:  “Синдбад”  һәм  “Одиссей”    командалары   көч  сынашты.  Биремнәр  китап күргәзмәләренә, Муса Җәлилнең 110 , Габдулла  Тукайның  130 , Агния Бартоның  110 еллыкларына  багышланган иде.  Укучылар   белемнәре  буенча  ярыштылар,  шигырьләр  сөйләделәр. Чара  бик  күңелле  узды.

Соңыннан  кунаклар  мәктәпнең  “Сугышчан  хезмәткә  дан”  музее  һәм  Миргазыян Юныска  багышланган   музей  белән  таныштылар.

16 марта в МБОУ «Исергаповская СОШ» прошел районный семинар библиотекарей под темой «Школьная библиотека: традиции и инновации». Школьный библиотекарь Юсупова Миляуша Вахитовна ознакомила со своей работой, учащиеся начальных классов сыграли в интерактивной игре, посвященном юбилейным датам в литературе. Учащиеся состязались в знаниях, конкурсе чтецов. В конце гости школы посетили краеведческий музей и музей Вахита Юнусова.