Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Карадуванская гимназия имени Баки Зиятдинова» Балтасинского муниципального района Республики Татарстан / Татарстан Республикасы Балтач муниципаль районы муниципаль бюджет гомуми белем учреждениесе «Бакый Зыятдинов исемендәге Карадуган гимназиясе».

Адрес: 422261, РТ, Балтасинский район, д. Карадуван, ул. Сибирский тракт, д. 51
Телефон: +7(843)-683-21-19
E-Mail: karaduvan2@yandex.ru, Govtatar\Skar.Blt@tatar.ru
Короткое название: МБОУ «Карадуванская гимназия имени Баки Зиятдинова» Балтасинского муниципального района Республики Татарстан
Руководитель: Зарипова Гульсина Фаиловна
У нас учатся: 174 обучающихся /174 укучы
У нас учат: 31 педагогов /31 укытучы

Новости МБОУ "Карадуванская гимназия имени Баки Зиятдинова"

Первая республиканская научно-практическая конференция имени Мусы Джалиля

Опубликовано: 26.02.2011

Бу елга кадәр Җәлил көннәре район күләмендә генә үткәрелде. Бу чарларга Җәлилнеӊ көрәштәшләре, туганнары, Җәлил премиясе лауратлары чакырылды. Ә бу елда исә бу чараны республика күләменә чыгарып М. Җәлил исемендәге фәнни-гамәли конференция итеп уздырдык.

Бу конференциягә республиканыӊ төрле район мәктәпләреннән 147 дән артык эш җибәрелгән иде. Шулар арасыннан 47 укучыныӊ эше II турга узды һәм безнеӊ мәктәптә уздырылды.

Конференция 4 секциядә эшләде:

1 секция. Татар әдәбияты, тарих (эзләнү эшләре, әдәбиятта Бөек Ватан сугышыныӊ чагылышы).

2секция. Батырларны барлап (Бөек Җиӊүнеӊ 65 еллыгы уӊаеннан).

3секция. Җәлил премиясе лауреатлары турында эзләнү эшләре.

4 секция. Батырлар эзе буйлап (Җәлил һәм аныӊ көрәштәшләре).

Алар арасыннан да иӊ-иӊнәре сайлап алынды. Җиӊүчеләр I, II, III дәрәҗәдәге дипломнар һәм кыйммәтле бүләкләр белән бүләкләнде.

Бу конференциядә язучылар союзыннан Вакый Нуриев, ТДГПУныӊ профессорлары һәм доцентлары: Фоат Галимуллин, Ләйлә Ихсановна, Рамил Хәмитович, Венера Акмаловна һәм үзебезнеӊ төбәктә яшәп иҗат итүче Гарифҗан Мөхәммәтшиннар катнашты. Алар һәрбер эшне тыӊлап үзләренеӊ бәяләрен бирделәр.

Килгән барлык кунаклар да М.Җәлил һәм Себер тракты тарихы музеена  экскурсия ясадылар.