• МБОУ «Средняя общеобразовательная школа №7» г. Азнакаево/Татарстан Республикасы Азнакай муниципаль районы муниципаль бюджет гомуми белем учреждениесе "Азнакай шәһәре 7-нче урта гомуми белем мәктәбе"

Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Средняя общеобразовательная школа №7 города Азнакаево" Азнакаевского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 423330, Республика Татарстан, Азнакаевский район, г. Азнакаево, ул. М.Хасанова, д. 24
Телефон: +7(855)-927-64-86
Короткое название: МБОУ "СОШ№7 г. Азнакаево" Азнакаевского муниципального района Республики Татарстан
Руководитель: Нургалиева Ирина Ильдусовна

Новости школы

Всероссийский открытый урок по ОБЖ/ Тормыш иминлеге нигезләре буенча Бөтенроссия ачык дәресе

Опубликовано: 28.04.2023

Сегодня в актовом зале нашей 7 школы с учащимися 4, 6 классов был проведен Всероссийский открытый урок по ОБЖ посвященный дню пожарной охраны. На урок был приглашён замначальника ПСЧ -87 11ПСО ФПС ГПС ГУ МЧС РОССИИ ПО РТ " капитан внутренней службы Закиров Ильфак Фирдависович, который рассказал детям о мерах пожарной безопасности, поведения при пожаре, о первичных средствах пожаротушения. Дал наставления по пожарной безопасности, провел практические занятия по использованию огнетушителя, ребята с интересом слушали и отвечали на вопросы.Также на уроке присутствовали преподаватель ОБЖ Салифов И.М. завучи: Шарипова З.Т., Ибрагимова Ф.Ф и классные руководители./

Бүген 7 мәктәпнең актлар залында 4, 6 нчы класс укучылары белән янгын сагы көненә багышланган Бөтенроссия ачык дәресе үткәрелде. Дәрескә Россия Гадәттән тыш хәлләр министрлыгының ТР буенча Баш идарәсе федераль хезмәтенең 87 нче ПСО җитәкчесе урынбасары, эчке эшләр капитаны Закиров Илфак Фирдәвис улы чакырылган иде. Ул балаларга янгын куркынычсызлыгы, янгын вакытында үз-үзеңне тоту, беренчел янгын сүндерү чаралары турында сөйләде. Янгын куркынычсызлыгы буенча күрсәтмәләр бирде, янгын сүндерү җайланмасын куллану буенча практик дәресләр үткәрде, балалар кызыксынып тыңладылар һәм сорауларга җавап бирделәр. Дәрестә шулай ук ОБЖ укытучысы Салифов И.М. завучлар Шәрипова З.Т., Ибраһимова Ф.Ф., класс җитәкчеләре катнашты.